ver- urende ehou- zal be- dat ge- gustus jaar irant ïatuur- ïaar de rorden =>11 ïa- oon- den- t of ge llende Nu >rdt rk ook n de ïde- re het het s ze zijn ;n nbe- ïecta- n heel ekje ide De speelplek in het bos. zang het nieuwe jaargetij te bezin gen. Het is verheugend te zien, dat de 'Donkere Duinen' met zoveel liefde verzorgd worden. Wie in de laatste weken een bezoek aan het natuur park bracht, zal het opgevallen zijn, dat alles er zo goed onder houden uitzag, in tegenstelling met verschillende plantsoentjes in de stad. De tegenwoordige bos wachter, de heer H. Hagen, heeft honderden jonge bomen geplant en daaronder tientallen verschil lende soorten en het zal dan ook niet lang meer duren of de bezoe ker van de 'Donkere Duinen' wacht een nog rijkere kleuren weelde, dan op het ogenblik het geval is: 'Het moet donker worden van het groen' dat is het standpunt van de heer Hagen en het is de boswachter geen moeite te veel, om zijn park een goede indruk naar buiten te laten maken. De ver zorging van het geheel getuigt van de liefde die er aan ten koste wordt gelegd. De toekomst voorspelt prachtige plekjes bij de vijver, die daar zo stil en schoon ligt in het midden van het park, doordat hier treurwilgen en andere bomen wer den geplant, die straks het water zullen overschaduwen. Ook zal er nog meer leven in de vijver komen. De honderden karpers en goudvis sen, die een attractie van de bezoe kers zijn, hebben reeds gezelschap is de bedoeling van de boswachter voor meer vogelleven te zorgen'. Boswachter Groen Na boswachter Hagen werd W. (Willem) Groen als boswachter aan gesteld en hij vertelde mij tijdens een gesprek over het bos dat hij bij de gemeente was begonnen in de kwekerij van de plantsoendienst: 'Maar als kind kwam ik al veel in het bos voor de vogels, omdat ik lid was van de Nederlandse Jeugdbond van de Natuur. Ik ringde dan veel Luchtfoto van de Donkere Duinen met op de achtergrond de duinen en de Noordzee Op de voorgrond Nieuw Den Helder in aanbouw, links in het midden camping de Donkere Duinen. De rijweg naast de Doggersvaart loopt nog door tot aan de Jan VervaiHeweg, tot aan het kruispunt met de Bremstraat (foto ca. 1965). gekregen van een drietal eenden, die met snaterende snaveltjes en hun vlugge zwermbewegingen een gezellige afwisseling vormen en het vogels, samen met meneer Schoorl, de oude onderwijzer, en we hingen nestkastjes op. Toen er een boswachter werd gevraagd werd ik aangenomen en kwamen we met mijn gezin in de boswach terswoning in de Donkere Duinen te wonen. Later is die woning ges loopt. Dat was een gemeentewo ning, een tweekamerwoning echt ouderwets, met boven drie slaapka mertjes. Er was geen zolder, wel een grote keuken, geen douche, geen gas maar butagas en warm water moesten we met een keteltje warmen. De gemeente onderhield het huis, de meeste mensen dach ten dat wij voor niets woonden, 103

Levend Verleden - Den Helder | 2001 | | pagina 19