legd. De grootte van de boven de grond achter blijvende zoden moet zijn 35 x 35 cm, de hoeveelheid wordt bepaald door of vanwege de Directie en voorts moeten deze zo den, nadat de beplanting is ge schied, worden gevierendeeld en op gelijke afstanden tussen de beplan ting worden verspreid. Artikel 3 De planters moeten de spitters op de voet volgen; er zal niet meer worden gespit dan beplant zal kun nen worden. De onderlinge afstan den tussen de geplante dennen zal 75 cm bedragen. Artikel 4 Het benodigde plantmateriaal wordt verkregen uit de bij de Don kere Duinen behorende kwekerij. Het rooien en vervoeren der plan ten alsmede de manier van inplan ten wordt bepaald door of vanwege de Directie. Voor het inplanten worden door de Directie de beno digde plantboren verstrekt, terwijl de aannemer voor het overige ge reedschap moet zorgen. Artikel 5 Wanneer de grond is bedekt met sneeuw of wanneer de temperatuur beneden 1 graden Celcius is ge daald, dus bij vriezend weer, mag in het geheel niet worden gewerkt. De werktijd wordt gesteld op werkdagen van 's maandags tot en met vrijdags van 7.30 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.30 en 's zaterdags van 7.30 tot 12.00 uur. Artikel 6 De betaling van het loon zal 's zaterdags voor 12.00 middag op het terrein geschieden. Met inhouding van 1/10 gedeel te van het loon zal telkens 's zaterdags worden betaald het loon voor het aantal vierkante me ters welke gespit en beplant zijn tot de vrijdag voorafgaande aan de za terdag waarop het loon wordt be taald. Na afloop van het gehele werk dus bij de oplevering, zal, mits het werk op den in artikel 7 gestelde tijd gereed is gekomen, het ingehouden bedrag ineens worden uitbetaald. Artikel 7 Het werk moet gereed zijn voor de ie maart 1924. Wordt hieraan niet voldaan, dan zal door de Burge meester en Wethouders 1/10 ge deelte van het verwerkte loon wor den behouden. Artikel 8 Het werk zal evenveel dagen na de ie maart 1924 mogen worden opge leverd, als er meer dan 14 sneeuw en vorstwerkdagen zijn geweest. Artikel 9 De werklieden die niet aan de voor waarden voldoen of geen werk leve ren dat aan redelijk te stellen eisen voldoet - een en ander ter beoorde ling der Directie - zal van het werk worden verwijderd en ontvangt 's zaterdags daarop volgende, het De uitkijktoren in de sneeuw, de toren heeft nog twee verdiepingen. door hem verdiende loon met ver beurd verklaring van het gedurende zijn gehele werktijd 1/10 ingehou den gedeelte. Artikel 10 Het bedrag van inschrijving zal be palen het loon waarvoor één vier kante meter op boven gestelde voorwaarden wordt gespit en be plant met inbegrip van het rooien der dennen uit de kwekerij en het vervoeren naar de plaats waar zij moeten worden geplant'. Boswachter Hagen Na het overlijden van boswachter Agema in 1935 nam boswachter VanStrien tijdelijk waar, totdat tuinman H. Hagen werd aange steld en met ingang van 8 augustus dat jaar de woning betrok. Een jaar later schreef de Helderse Courant op 14 mei 1936 over het bos: Onze Donkere Duinen, een natuur park dat aan betekenis wint. 'Aan de Strooweg, begrensd naar het westen door het heuvelende duinlandschap en naar het noorden door groenend grasland, liggen 'onze' Donkere Duinen, het na tuurpark dat jaarlijks aan schoon heid wint, doordat heesters en den nen meer tot wasdom komen. Vooral in de laatste jaren is het of de sparren de groei te pakken ge kregen hebben en op verschillende plaatsen, waar men tussen de stammen door kan zien, krijgt men sterk de indruk van 'bos'. Nu de lente naar buiten roept wordt het bezoek aan ons natuurpark ook weer drukker. Jammer, zullen de liefhebbers van een stille wande ling zeggen, maar de 'Donkere Duinen' zijn aangelegd voor het publiek en beantwoorden dus het best aan hun bestemming, als ze druk bezocht worden. En ze zijn dat meer dan waard, want men vindt hier in betrekkelijk klein be stek, het park is ruim dertig hecta re groot, een grote variatie aan heesters en bomen, terwijl er heel wat gevederde vrienden dit plekje hebben uitgekozen om in blijde 102

Levend Verleden - Den Helder | 2001 | | pagina 18