Uit het bestuur Van de redactie (1) - In het achter ons liggende num mer van Levend Verleden werd in de agenda van de jaarvergadering aangekondigd dat L.j.M. Spetter herkiesbaar zou zijn. Helaas was het blad bij de drukker al in behandeling zodat wij niet in staat waren deze mededeling er uit te lichten. Dat heeft ons verdriet. - In de advertentie van De Schakel staat nog het oude adres in de Beatrixstraat. Dit is ondertussen gewijzigd in Ravelijncenter 4 en zal bij de nieuwe bestelling van de omslagen worden veranderd. Wij hopen dat U notitie neemt van de adreswijziging. Tot onze vreugde is ons lid Will Thijssen toegetreden tot de redac tie. Terwijl Geert Hakkenes de illu straties blijft verzorgen, zal hij als redactiesecretaris gaan optreden. Drs. W.C. Thijssen is de achter-ach terkleinzoon van de legendarische stalhouder W.C. Thijssen, eerst aan de Hoofdgracht, later ook aan de Spoorstraat. Tot aan zijn pré-pen sioen is Thijssen werkzaam ge weest in het Helderse voortgezet onderwijs, eerst als leraar geschie denis aan het voormalig Johannes College (ooit begonnen onder rec tor Jan Bremer in 1971), daarna als conrector en waarnemend rector aan deze school en tenslotte als lid van de Centrale Directie van het Etty Hillesum College en het SAVO. In Memoriam Leo J.M. Spetter Zondag 20 augustus 2000 bereikte ons het ontstellende bericht dat Leo Spetter was overleden. Wij waren op de hoogte van zijn opname in het ziekenhuis, maar hadden de hoop dat hij er weer bo venop zou komen, een vertrouwen dat versterkt werd door de goede berichten vlak voor het weekend. De vereniging verliest in Leo een toegewijd bestuurder die zijn me ning niet onder stoelen of banken stak, maar open stond voor argu menten. In zijn bestuursperiode zijn grote ontwikkelingen geweest waaraan Leo van harte heeft meege werkt. De bestuursleden hebben boven dien een goede vriend verloren, ie mand die altijd bereid was te luiste ren en goede raad te geven. Soms nuchter en zakelijk, maar altijd vol begrip. Een aantal van ons heeft Leo leren kennen in andere funkties dan bij de H.H.V. en bewaart aan die ruim 30 jaar de beste herinneringen. Wij wensen Ans, de kinderen en verdere familie veel sterkte. In Memoriam Tiny Korver Op 20 oktober j.1. ontvingen wij be richt dat één van onze trouwste me dewerksters was overleden. Jaren lang had Tiny zich belast met het naspeuren van berichten in de loka le pers, die van belang zouden kun nen zijn voor ons archief. Zij was daarvoor o.a. vrijwel iedere dinsdag in de leeskamer op het stadhuis aanwezig en stelde, zeker de laatste tijd, haar kennis ter beschikking voor de identificatie van personen (en zaken) in ons foto-archief. Daarnaast bezat zij de gave om, met veel gevoel voor humor, soms netelige, zaken te relativeren. Dat wij haar niet meer aan de ar chieftafel zullen ontmoeten is een groot verlies voor onze vereniging. 34

Levend Verleden - Den Helder | 2000 | | pagina 2