Bezoek Fort Erfprins op 17 mei 2000 9 Het bezoek aan Fort Erfprins is een overweldigend succes gewor den. Al binnen enkele dagen na de bekendmaking was de limiet van ioo personen bereikt. De 80 leden die op de reservelijst zijn geplaatst voor een volgend bezoek zullen wij berichten zodra er overeenstemming is bereikt met de Commandant van het Fort. Er moet gezegd worden dat onze leden op een uiterst hoffelijke wijze zijn ontvangen door Com mandant G. P. M. Kooijman en de Eerste Officier dhr. Grit. Aan de beide groepen van 50 perso nen werd, voorafgaande aan de Po- werpoint presentatie, koffie of thee met cake gepresenteerd door de Koninklijke Marine. Alle bezoekers ontvingen bij binnenkomst in de grote zaal, waar de presentatie plaats vond, een gestencild boek werkje waarin de geschiedenis van de Marinekazerne Erfprins, vanaf de bouw als Fort Lasalle in 1811 tot op heden chronologisch was ver meld. Fort Erfprins met de karakteristieke achterzijde van Zeefront. De presentatie met diabeelden door de Commandant gaf in een half uur een duidelijk beeld van wat er met Fort Lasalle vanaf 1811 tot Fort Erfprins van nu is gebeurd en ook een idee voor wat betreft de toe komst. Na de presentatie werden de groe pen van 50 personen verdeeld in elk twee groepen van 25 en onder begeleiding begon de tocht van cir ca 2 uur langs de indrukwekkende poortgebouwen, het buskruitmaga zijn, het bomvrije hospitaal en via de ravelijnen naar Zeefront om langs de caponnières richting Hel- derse poort te gaan. Bij ieder bouwwerk vertelde de rondleider met kennis van zaken over de achtergronden en het ge bruik van het betreffende bouw werk. Met dank aan Commandant G. P. M. Kooijman en de Eerste Officier Grit en alle medewerkers voor de geweldig gastvrije en vooral leerza me middag. Jac. Sweep

Levend Verleden - Den Helder | 2000 | | pagina 9