3 Hel- nge- -restau- oo uur Na sluiting zal de auteur, de heer Rens Schendelaar, het eerste exem plaar van de nieuwe uitgave van de H.H.V., nr. 12 in de Helderse His torische Reeks, met de titel 'Den Helder, stad aan het Marsdiep uitreiken. Dit boek beschrijft in kroniekvorm de geschiedenis van Den Helder in de 20-ste eeuw. In de daarop volgende pauze wordt het boek te koop aangeboden. Pauze. Na de pauze zal de heer drs. J. T. Bremer een lezing verzorgen onder de titel 'Kraak en Smaak' waarbij aandacht wordt geschonken aan de evangelist Kraak van de Maranatha kerk in de Vijzelstraat en de vraag waarom vroeger alles lekkerder smaakte dan tegenwoordig, met als voorbeeld de haring van Van der Horst. Op schriftelijk of telefonisch ver zoek kunnen exemplaren van het jaarverslag van de secretaris alsme de de notulen van de jaarvergade ring van 28 oktober 1999 worden toegezonden. U kunt hiervoor con tact opnemen met het secretariaat. N.B. Voorstellen van de leden die nen minimaal 10 dagen voor de vergadering schriftelijk bij het be stuur te zijn ingediend. A. Boon aktober lering ter commis- Michels. gade- vergade- enning- hriftelijk ;ring. opge- asis 12,50. Wandelingen in Den Helder De Groene Poolster (afdeling Mi lieucommunicatie van de gemeente Den Helder) heeft drie aantrekkelij ke en informatieve wandelroutes in boekjes beschreven. De gidsen worden uitgegeven ter gelegenheid van het 30-jarig be staan van De Groene Poolster. Uitgegeven zijn: - De Donkere Duinen, sfeervol duinbos met een schat aan bomen, planten en struiken. - Noorderhaven, een afwisselende omgeving, die je zintuigen prik kelt. - Dichter bij zee, langs strand en noordelijk duingebied van Den Helder. Alle wandelgidsen beschrijven zo wel een korte als een lange route. De tekst wordt begeleid door veel foto's en allerlei actieve doe-tips. De prijs bedraagt 2,50 en ze zijn ver krijgbaar bij de VW kantoren, di verse boekhandels en bij de Groene poolster (Pasteurstraat 6, Den Hel der). 'Met uitjes?'. De haringkar van Van der Horst op zijn standplaats op de hoek Wezenstraat - Spoorstraat.

Levend Verleden - Den Helder | 2000 | | pagina 3