de kerk brand tussen Pasen en Pinkster is op de veiling bij velen gewild. 'Het was van huis uit een bollenveiling met de verkoop van zakjes bollen en planten, er waren zelf loonwerkers die gaven een hal ve bunder ploegen of sloten, tegen woordig zijn het cadeau artikelen en stelt de middenstand artikelen beschikbaar'. Het kleine luidklokje bij de ingang met het randschrift: 1946-1947 marine personeel Hilversum is een schenking van de marine en wordt tijdens de dienst gebruikt door eenmaal met de klepel tegen de klok te slaan op het moment dat de voorganger naar voren loopt en de mensen gaan staan. Op het dak hangt sinds vier jaar een 'echte' luidklok in een klokkenstoel. Vijf minuten voor de Heilige mis wordt de 45 kg. zware klok vanaf de grond door de dienstdoende koster met het touw geluid. Ook deze klok is vlak, met andere woorden, ook deze klok heeft net als de kerkklok aan het Loopuytpark in Julianadorp geen randschrift of versiering. RENS SCHENDELAAR met dank aan M. Mommaas, beheerder Sint Ni- colaaskerk L. Souwerbren, oud-kerkvoogd en penningmeester van de Hervormde gemeente G. Hofland, koster Ontmoetings- kerk Loopuytpark Julianadorp C. Langendijk, beheerder Willi- brordkerk Julianadorp Bronnen: Archief Algemene Woningbouwvereni ging Nieuwediep 30 Jaar Opstandingskerk, door K.Jellema Hervormde gemeente Den Helder Kerkelijkarchief Nicolaaskerk Informatieblad Huisduinerkerk, door G. Sloothaak Hervormde Gereformeerde gemeen te Julianadorp Willibrordkerk Julianadorp Regionaalarchief Alkmaar nummer 42 uit de collectie aanwin sten: Opschriften der kloeken in Noord-Hol land. Gemeentearchief Den Helder, archief OHH: nummer 8 en 119 Resolutiën van het Bestuur (1693-1806) Willibrordkerk aan de Parkstraat in Julianadorp, (tekening C. Langendijk). 26

Levend Verleden - Den Helder | 2000 | | pagina 26