Naar oud gebruik (3) slot Luidklokken en hun randschriften Het kerkelijk hart van Nieuw Den Helder Na eerst nog een tijdelijk onderko men te hebben gehad in een gym nastieklokaal aan de Duinroosstraat volgde de inwijding van de Duin kerk voor de gereformeerde ge meente op 30 november 1956. Voor de bouw kon het kerkbestuur kie zen uit twee stukken gemeente grond gelegen aan de Javastraat en aan de Jan Verfailleweg. Het werd de Jan Verfailleweg. Met andere woorden er werd gekozen voor een jonge wijk en Nieuw Den Helder kreeg zijn gereformeerde kerk. De Duinkerk werd een eigentijds gods huis met een hoge kerktoren. Daar bovenop sierde een opvallend wit torentje van staal de stenen toren. Aan de voorzijde bevond zich een ruim plein met statige trappen. Binnen vielen de glas-in-loodramen op door hun fraaie vormen, vooral als het zonlicht naar binnenviel. Het was de kerk die mét de Johan- nes Kapel én de Nicolaaskerk jaren lang het kerkelijk hart van Nieuw Den Helder zou bepalen. Allen fraai gelegen rondom het Kennedy- park. Tot 1993, want toen maakte de Algemene Woningbouwvereni ging Nieuwediep bekend dat zij de Duinkerk had gekocht om te ver bouwen tot een appartementen complex. Met daaraan grenzend nog een nieuw te bouwen woon complex op de hoek met de Serin genlaan. Van de kerkinventaris ging, na bemiddeling van de ker kenraad, een aantal glas-in-lood- raampjes naar de Johanneskapel terwijl de luidklok werd geschon ken aan de toen nieuw te bouwen Bethelkerk in de binnenstad. Toen de Bethelkerk (Bethel huis van God) op de hoek van de Prins Hendriklaan werd gebouwd kreeg de kerk een klokkenstoel van drie steengemetselde pilaren in de kerktuin. De luidklok werd op 6 foto boven: De Duinkerk vanaf de Seringenlaan, op de voorgrond de winkels van het Seringen plein (ca. 1970). foto links: De klok afkomstig van de Duinkerk hangt in de klokkenstoel van de Bethelkerk aan de Prins Hendriklaan, op de achtergrond het VBZ gebouw, foto rechts: De Bethelkerk vanaf de hoek Polderweg - Bothastraat. *9

Levend Verleden - Den Helder | 2000 | | pagina 19