Nieuws van de Helderse Historische Vereniging Onze leden J. Leen en J. Kikkert hebben zich ingespannen om een overzicht te krijgen over Huisdui nen in het jaar 1934. Vanaf de Bad huisstraat tot de Strandboulevard hebben ze uitgepluisd wie er woon den, en wat ze deden, alles onder steund met een plattegrond van het dorp in dat jaar. We hebben daar een copy van ont vangen en zullen er te zijner tijd via publicatie uitgebreid aandacht aan schenken. Van ons lid de heer J. Ambriola hebben wij ter opname in ons ar chief de foto's gekregen van alle eindexamenklassen van de Kweek school, later PedAc, tot het moment dat deze uit Den Helder werd weg gehaald en naar Alkmaar verhuis de. Wij danken Jack voor zijn ver trouwen om een zo kostbaar bezit aan ons over te dragen. Binnen kor te tijd zal het hele bezit op CD- ROM gezet worden, zodat het voor geïnteresseerden gemakkelijk zal zijn hiervan kennis te nemen. Van Mevrouw Truus Bakker Em- mastraat 12, die optreedt als zaak waarnemer voor de op 5 juli 1.1. overleden Jan Spijkerman, kregen wij een aantal foto's, sommige in gelijst, over Den Helder en het Red dingwezen. Wij zijn haar daarvoor zeer erkentelijk. Boekenlijst Historische Reeks Driemaal Dorus /15."* 20,— Dagen van Olim 15.-* 20,— Ik min U, Helder, Stad der Steden.. 15.-* 20 St. Nicolaas vertellingen 12,50 Tekeningen Buchenwald van Henri Pieck /i5.- Roeiredders aan Het Marsdiep 27,50* 32,50** De Kille aan het Marsdiep 20,— Nieuw in ons assortiment zijn de CD-ROMs Levend Verleden, de complete uitgave van de eerste tien jaar 20,—** Een selectie van 600 foto's uit ons archief 12,50* Amsterdam uit Grootvaders tijd 12,50* Gemeentewapens van Nederland, in 12,50* prijs voor leden prijs voor niet-leden De voorraad Video's zoals vermeld in ons september nummer 1998 is in tussen aangevuld met een viertal 'Levend Verleden' journaals. De inhoud van deze Video's is verkrijgbaar bij onderstaand adres of bij de verkoop stand. De prijs is onveranderd 25,- per stuk. In de serie Marinus Vermooten in gesprek met.... zijn al meer dan 250 CD-ROM's verschenen. Informeer bij onderstaand adres naar de onderwerpen. De prijs is 12,50 per stuk Zolang de voorraad strekt zijn oude nummers van Levend Verleden verkrijgbaar a 7.50 Genoemde publikaties zijn verkrijgbaar bij: J. Sweep, Jupiterjo, Den Helder. Tel, 0223 - 630965 Toezending geschiedt onder berekening van portokosten. 82

Levend Verleden - Den Helder | 2000 | | pagina 30