d'Uitbereidingsrage woedde onverflauwd; In de jaren zestig werd nog meer gebouwd: Hoofdbureau van politie en het postkantoor Schouwburg, sporthal, Hema; Den Helder ging er voor. Op naar de zestigduizend, 't aantal groeide ras. Zelfs Racing promoveerde naar de eerste klas En ook in de Schooten werd iets groots verricht. Maar jammer daarentegen: Tivoli ging dicht. Mocht u dat niet weten, dat was een bioscoop 't Was de eerste aanzet tot binnenstadse sloop 't Oude moest daar wijken voor een nieuw model. Dat heet stadssanering, dan weet u het wel. Nieuwbouw ondertussen kwam in Middelzand En een openluchtbad aan de Linierand. Ook de dijk moest hoger, dat was een heel goed plan Want als het eb geweest is komt de vloed er an In de jaren tachtig werd veel geëmigreerd Naar het warme zuiden van de Drooghe Weert De belasting bouwde 'n ontroerend goed kantoor Van belastingcenten, heeft u hem al door? Maar ter compensatie kwam daar C&A; Toch een stuk voordeliger ga u zelf maar na. Parkzicht en Lidwina werden Gemini; Deze tweeling kwam er in negentien acht drie. Onderzoek aangaande de doelmatigheid Heeft tot de verplaatsing van de werf geleid. D' oude werd tot monument gepromoveerd En sindsdien nog nimmer zo hoog gewaardeerd. Voor de nieuwe eeuw met pracht en praal begint, Is er nog een Jutter die de Nobelprijs wint. Die 't Hooft- zo heet hij- is meteen beroemd. Wordt straks vast de kop van Holland-Noord genoemd. Van 't Marsdiep tot aan de Callantsogervaart Ligt nu groot Den Helder duid'lijk op de kaart. Na een eeuw van groei, van voor- en tegenspoed Staat het voor een fris begin, en... zo is het goed H.J. Brandsma 45

Levend Verleden - Den Helder | 1999 | | pagina 17