m Erkenning voor Jan T. Bremer Op 24 juni j.l. is in Amsterdam, in het Paleis op de Dam, door Z.K.H. Prins Bernhard, in aanwezigheid van H.M. de Koningin en ca. 500 genodigden aan vijf per sonen de Zilveren Anjer uitgereikt. In de 50 jaar dat het Prins Bernhard Fonds bestaat zijn er, behalve die aan de Prins zelf, nog maar 196 uitgereikt. Een bewijs dat er nog al wat verricht moet worden voor de gemeenschap. En als vrijwilliger uiteraard. Onder de vijf die deze dag de Anjer kregen uitgereikt bevond zich Jan T. Bremer. Volgens de regent van het Fonds, Prins Bernhard, was zijn verdienste, in het kort, het plaatsen van de Kop op de Kaart. Wij herinneren ons nog de uit drukking van Jan bij de aanbieding van het laatste deel van De Zijpe dat hij zo langzamerhand in aan merking dacht te komen voor het predikaat Hofleverancier. Het lijkt er toch nog van te komen. Bij de uitreiking werd ingegaan op de carrière van Jan T., in het bij zonder op zijn verdienste als chro niqueur van het gebeuren in de Kop van Noord-Holland. Onder de genodigden vonden wij een ver scheidenheid aan verwante zielen. Zo zagen we burgemeester den Ouden van Anna Paulowna, die aan Jan uitlegde dat deze Zilveren Anjer de op de M.W.O. na belang rijkste Koninklijke onderscheiding was, de huisuitgevers van Jan, die door een bekende auteur werden aangesproken als Alfons en Kees 'Pirola', uiteraard kinderen en kleinkinderen, maar ook veel medewerkers aan zijn publicaties. Bovendien had ook de Held. His torische Vereniging gehoor gege ven aan de uitnodiging. Tot aller vreugde was Hil aanwezig om in de waardering te delen. Allen die Jan T. kennen vanuit zijn boeken en lezingen, maar zeker ook wij die hem persoonlijk tot onze vriendenkring durven reke nen wensen hem geluk met deze erkenning voor al zijn werk ter bevordering van de kennis over dit gebied, onze Kop van Noord Hol land. 3

Levend Verleden - Den Helder | 1999 | | pagina 3