Bestuursmededelingen Nu het eerste jaar van ons tweede decennium is verstreken is het moment aangebroken om eens achterom te kijken en het reilen en zeilen van onze vereniging en alles wat er mee samenhangt onder de loep te nemen. Zeevaartschool Qua organisatie komen de zaken steeds meer op een rijtje te staan. Niet alleen zijn de dia-series waar mee we naar buiten treden uitge breid, maar ook de vastlegging van ons fotobestand en de overname van interviews van dhr. Vermooten op CD-ROM is begonnen en lijkt voorspoedig te verlopen. Daarnaast komen geregeld schenkingen bin nen, zoals nog niet zo lang geleden een verzameling van enige duizen den dia's van Den Helder door de jaren heen. De sortering en vast legging geeft weer werk aan onze vrijwilligers. Buiten de vereniging is er echter reden tot bezorgdheid. Een groot aantal gebouwen, soms historisch maar zeker beeldbepalend, dreigt door achterstallig onderhoud het bestaansrecht te verliezen. We den ken bijv. aan de Watertoren, de Weststraatschool, de MULO- Molenstraat en in de toekomst wel licht de zeevaartschool. Geconstateerd is dat voor het gemeentelijk monument de OLVOO kerk een flink bedrag nodig is om het achterstallig onderhoud weg te werken terwijl dan ook nog een bestemming dient te worden gevonden. Ook het dren kelingenhuisje of reinigingshuisje, ooit behorend tot de Israëlitische begraafplaats, zou een renovatie goed doen.. Voorstellen, zowel budgettair als qua samenstelling nieuwe Monu mentencommissie, liggen reeds enige maanden in de week en de hoop wordt uitgesproken dat hier over binnenkort een beslissing wordt genomen. De situatie op de Algemene begraafplaats heeft een aantal inwoners van de Noordkop doen besluiten tot de oprichting van een Stichting tot behoud van de (Histo rische) Begraafplaats te Huisdui nen. Uiteraard neemt de Vereni ging deel in het bestuur. Plannen om te komen tot restauratie van de eerste stenen zijn in een vergevor derd stadium. Wat Uw voorzitter nog zorg baart is echter de ruimte die de vereni ging nodig blijkt te hebben om al het archiefwerk, dat nu op ver scheidene plaatsen (goed) is opge borgen uiteen te kunnen halen en te kunnen registreren. Maar wie weet! A. BOON

Levend Verleden - Den Helder | 1999 | | pagina 2