Bestuursmededelingen Herdenkingsnummer inval Engelsen en Russen in 1799 Uitbreiding redactie-team Dit jaar wordt op veel plaatsen in onze gewesten aandacht geschon ken aan de landing van Engelsen en Russen in 1799. De redactie heeft, in overleg met het bestuur besloten een uitgave van Levend Verleden geheel te wijden aan deze inval. Hoewel in het grote gebeuren van de internationale politiek wellicht niet van enorme betekenis heeft het voor de betrokken woongemeenschappen en inwoners, in het bijzonder voor (Den) Helder een aantal verstrek kende gevolgen gehad. Zeker vanuit strategisch oogpunt zijn er nogal wat maatregelen gevolgd, inzonderheid op het gebied van de defensie van de Stelling, vandaar een apart thema nummer. In de redactie van Levend Verleden is een wijziging opgetreden waar het bestuur erg gelukkig mee is.. Wij verwelkomen Geert Hakkenes, die de redactie is komen versterken en daardoor de zittende leden niet alleen veel werk uit de handen neemt maar hen bovendien in staat stelt meer aandacht te schenken aan hun auteursaandeel voor Le vend Verleden. De leden van onze vereniging ken nen Geert als de motor achter de sectie tentoonstellingen van de Werkgroep Presentatie, terwijl hij ook geen onbekende is voor de huurders van Woningstichting waarvoor hij in GEWOON een his torische rubriek verzorgt. Uw bestuur is niet in het bezit van een trompetje dus ontbreekt enig klaroengeschal maar daarom is het welkom aan Geert niet minder ge meend. Wij verwachten veel genoe gen te beleven aan de samenwer king in de redactie. De invasie vond plaats op het strand achter de Zanddijk tassen de Kleine Keeten en de Croote Keeten. Op de foto anno 1999: links boerenplaats de Kleine Keeten ter hoogte van strandslag Falga met de Zanddijk richting de Croote Keeten. Foto Michel van Zwieten. 90

Levend Verleden - Den Helder | 1999 | | pagina 2