f HFC HELDER 90 JAAR 73 De oudste voetbalvereniging van Den Helder bestaat 1 juni a.s. 90 jaar, en is ontstaan uit een fusie tussen de voetbalverenigingen "Leonidas" en "Hard Gaat ie". Het initiatief tot de fusie kwam van W. van Kalken. Hij belegde op 11 juni 1909 een vergadering in café "de Pool" aan de Kanaalweg wat resulteerde tot vorming van één voetbalvereniging die de naam "Heldersche Football Club" kreeg, waaraan in 1919 Helder werd toegevoegd. Het eerste bestuur werd gevormd door de heren A. PolIing, voorzitter, P. van Kalken, ie secretaris, P. Koorn, penningmeester, j. van Boelsum, vice-voorzitter en J. van de Pol, 2e secretaris. maal "de Heisdeur" is gevestigd. In haar bestaan heeft HFC Helder, met name in de beginjaren op di verse locaties gespeeld, zoals op het Galgenveld te Huisduinen, aan de Polderweg, de Strooweg en vanaf 1915 aan de Bolweg. Later de Sport- laan genaamd. Met medewerking van de plaatselijke V.V.V. verkreeg HFC Helder dit terrein in onder huur en werd op 6 juni 1915 offi cieel in gebruik genomen. De voetbalprestaties waren echter mager en het duurde tot het sei zoen 1924 - 1925 dat het ie kam pioenschap werd behaald, dit alles onder leiding van de Engelsman Voetbalwedstrijd HFC Helder op bet Cal- genveldje in Huisduinen. Ai „V. JjfK De ie wedstrijd werd gespeeld op het terrein "t tweede Havenland". Dit werd in de volksmond het Kuit- je genoemd. Het terrein was onge veer op de plaats waar nu het ge J.W. Juriaan. Hij gold voor die tijd als een groot oefenmeester en zijn vertrek in 1927 was dan ook een ge voelig verlies. De beginjaren met o.a. de Eerste Wereldoorlog waren niet gemakkelijk. De jaren dertig de crisisjaren, waren ook voor HFC Helder crisisjaren. Het waren jaren waarbij van de bestuurders van HFC Helder veel werd gevraagd. Het was dan ook een groot verlies toen in 1933 Charles A. Taylor, de voorzitter overleed. HFC Helder verkeerde toen in een grote crisis en mede door vooral zijn toedoen kwam de club er weer bovenop. Nu nog wordt met veel respect over hem gesproken. Het was dan ook aan dhr. J.L. Goedknecht de zware taak het voorzitterschap over te ne men. Hij kreeg direct te maken met het 25-jarig jubileum, wat groots werd gevierd. Moeilijke jaren bleven HFC Helder niet bespaard en vooral de jaren 1940 - 1945, de bezettingstijd, zorgde voor de nodige problemen. Er moest uitgeweken worden naar Anna Paulowna om daar de thuis wedstrijden te spelen en door de gastvrijheid van BKC konden deze wedstrijden op haar terrein wor den gespeeld. Het gelukte zelfs om in het seizoen 1942 - 1943 het kampioenschap van haar afdeling te behalen en kort na de bevrijding in het seizoen 1946 - 1947 werd zij wederom kampioen. Juni 1949 was een maand van veel festivitei ten en stond in het teken van het 40-jarig bestaan. Met de nog vers in het geheugen liggende bezet tingsjaren waren de remmen nu los en stond Casino op zijn grond vesten te schudden. Met het beha len van het kampioenschap in 1951 promoveerde zij naar de 2e klasse van de KNVB. Juni 1956 was een emotioneel afscheid van het terrein aan de Sportlaan, een verhuizing

Levend Verleden - Den Helder | 1999 | | pagina 9