Vijf paviljoens Een gunstige oplossing van de be staande moeilijkheden kan thans op korte termijn worden verkregen, door het aankopen en plaatsen van een vijftal paviljoens ten oosten van het gebouw, langs het Spuikanaal, t.w. een paviljoen voor de verple ging van t.b.c.-patiënten, een pavil joen voor de verpleging van lijders aan besmettelijke ziekten, alsmede een drietal paviljoens voor de huis vesting van het verplegend perso neel van het ziekenhuis. De drie pa viljoens voor het personeel zijn ont worpen eensdeels ter voorziening in de huisvesting van het meerdere personeel, dat, als gevolg van de voorgenomen uitbreiding, aan het ziekenhuis zal moeten worden ver bonden, anderdeels ten einde in het tegenwoordige gebouw meer ruimte voor de verpleging van pa tiënten beschikbaar te krijgen. De verpleegsters-appartementen op de tweede etage van het gebouw zullen dan n.1. vrijkomen, zodat deze ver dieping geheel voor de verpleging kan worden ingericht, waardoor een uitbreiding van minstens 30 bedden in uitzicht wordt gesteld en waarbij de mogelijkheid wordt geo pend een speciale kraamafdeling in te stellen en klasse-patiënten op te nemen. De bedoelde (Zweedse) pa viljoens, waarover de minister van Sociale Zaken de beschikking heeft verkregen, worden toegewezen door den Geneeskundig Hoofdin specteur van de Volksgezondheid, van wiens medewerking wij ons bij voorbaat hebben weten te verzeke ren. Deze paviljoens worden met inbegrip van centrale verwarmings installatie, water- en lichtleidingen en sanitair, geleverd en geplaatst in huurkoop voor de som van f 2000 per jaar voor de ziekenbarakken en van f 2600 per jaar voor de ver pleegstersbarakken. Na afloop van den huurkooptermijn, welke is ge steld op 10 jaar, gaan de paviljoens in eigendom van de gemeente over. De inrichting, zoals bedden, ma trassen, textiel, serviesgoed, enz, wordt tegen betaling bijgeleverd. De kosten van één en ander worden in totaal geraamd op f 179.180. Naast deze uitbreidingswerken is het voorts gewenst ten opzichte van het ziekenhuis zelf enige voorzie ningen te treffen, welke de eerder genoemde bezwaren kunnen op heffen of aanmerkelijk verminde ren. Deze voorzieningen vergen een bedrag van f 51.780, zodat de uitgaven in totaal geraamd kunnen worden op f 230.960, welk bedrag over tien jaar kan worden verdeeld. 'STAD EN OMGEVING' 5 maart 1947 Lenteverwachting aan de Helderse dijk. Waar kan een Jutter intenser genie ten van de schoonheid van sneeuw en ijs onder een hardblauwe win terse lucht, dan aan de dijk? Waar bedekt het smetteloos en vriende lijk wit van een immens sneeuwta pijt welwillender een trieste en sombere herinnering aan barre be zettingsjaren? Waar is het beeld dat de natuur den beschouwer biedt ruimer en rijker, milder en bedwel- mender dan tussen de Helderse Helderse dijk met versterkingsmuur en bunkers 70

Levend Verleden - Den Helder | 1999 | | pagina 6