Uit de Helderse Courant 'Stad en omgeving' i maart 1947 69 Huize Parkzicht voldoet niet aan de eisen Zoals bekend is het gemeentelijk ziekenhuis thans gevestigd in het rusthuis van de Stichting "Huize Parkzicht" dat daartoe door de gemeente van genoemde Stichting wordt gehuurd. Uiteraard kan de inrichting van dit gebouw, dat nimmer de bestemming heeft gehad om als ziekenhuis te die nen, niet ideaal worden genoemd voor het doel, waarvoor het thans moet worden gebruikt. Een nieuw ziekenhuis gewenst, maar.. Het streven van het College van B en W was er dan ook reeds op ge richt zo spoedig mogelijk te komen tot de bouw van een nieuw, naar de eisen des tijds ingericht gemeente lijk ziekenhuis, dat ook aan de be hoeften van de omliggende ge meenten zal kunnen voldoen. Plan nen hiervoor verkeren in een voor bereidend stadium. In afwachting van de totstandkoming van een der gelijke inrichting, waarmede nog wel enkele jaren zullen zijn ge moeid, is het evenwel noodzakelijk ten opzichte van "Parkzicht" enige maatregelen te treffen. Eén van de voornaamste bezwaren is wel, dat de beschikbare ruimte volstrekt on voldoende is. Hierdoor is de opna mecapaciteit te beperkt en boven dien de huisvesting van het interne personeel slecht. Ook de werkver trekken van de aan het ziekenhuis verbonden specialisten zijn zeer be krompen, zodat ook hier verande ring zeer gewenst is. Voorts ontbre ken barakken voor de verpleging van t.b.c.-patiënten en lijders aan Rusthuis Parkzicht (1935) aan de Huis- duinerweg, het latere gemeentezieken huis. 'Timorpark', links op de achtergrond het vertrouwde torentje van Parkzicht. besmettelijke ziekten. In verband met het feit, dat deze ziektegevallen regelmatig voorkomen, is deze toe stand in strijd met de meest ele mentaire eisen, welke aan een zie kenhuis moeten worden gesteld. Thans moeten lijders aan besmette lijke ziekten naar Alkmaar worden vervoerd, hetgeen voor de patiënten niet zonder risico moet worden ge acht.

Levend Verleden - Den Helder | 1999 | | pagina 5