f. fuinbroek N/||V||V||V||V v v v v v Molengracht Ho. Helder. MODERNE BLOEMWERKEN, Bloemist. Speciaal adres voor ZAAL-, KAMER- EN TAFELVERSIERINGEN. 85 iti Aanleggen en onderhouden van Tuinen. Ruime keuze in bloeiende en groenblijvende Kamerplanten. Dagelijks groote voorraad frisch gesneden Bloemen. Concurreerende prijzen. Aanbevelend. t'Wk, Bij verzending naar andere plaatsen wordt voor goede overkomst ingestaan. W.S.J. Beek", slager in de Midden straat de felbegeerde onderschei ding. De burgemeester speelde een grote rol bij de aanvraag. Op de lijst van "inlichtingen en advies betreffende het verzoek 't wapen van hare ma jesteit te mogen voeren" kon hij de commissie zowel positief als nega tief beïnvloeden. Eigenlijk stuurde de burgemeester de commissie aan. Volgens de akten in het Hel- derse gemeentearchief gaven de Helderse burgemeesters een beslist eerlijk oordeel, zonder aanzien des persoon. Vele aanvragen werden door hen niet gehonoreerd en soms schreven zij zelfs dat er geen bij zondere redenen waren die aanlei ding gaven tot de onderscheiding hofleverancier. Notities als dat de aanvrager in geen enkel opzicht bo ven andere firma's uitkwam zeggen voldoende. Zo werden er in 1905 zelfs vijf aanvragen door de toen malige Helderse burgemeester A.J.J. van Steijn afgewezen. Maar, hofleverancier in Den Helder is nog steeds een schaars goed. Albert Heijn Toen kruidenier Albert Heijn te Zaandam in 1927 het predikaat hof leverancier kreeg gold dat voor alle vestigingen van het bedrijf in Ne derland. Met de komst van Albert Heijn in dat zelfde jaar naar Den Helder kreeg onze binnenstad deze hofleverancier in de Spoorstraat. De winkel was daar gevestigd tot augustus 1958 en verhuisde vervol gens naar de alweer jaren geleden gesloten vestiging in de Keizer straat. De tevens voormalige winkel aan de Van Galenstraat werd maart 1932 geopend. Met de nieuwbouw van de woonwijk Nieuw Den Hel der kwam de eerste Albert Heijn Advertentie van hofleverancier Puinbroek uit 1908. buiten de Linie aan het Marsdiep plein, in het hoekpand waar nu de firma Vonk zijn bedrijf heeft. De vestiging werd geopend op 21 au gustus 1958. Na ruim vijfjaar sloot de winkel en werd in oktober 1963 aan de Marsdiepstraat de huidige supermarkt Albert Heijn geopend. Met de opening van de supermarkt aan het Julianaplein op 20 oktober 1964 én de supermarkt in de Schooten aan Vrede en Vrijheid op 2 mei 1984 zijn de drie huidige Helderse vestigingen genoemd. Het predikaat Albert Heijn Hofle verancier werd landelijk gevoerd tot 1987, daarvoor in de plaats kwam: Koninklijke Albert Heijn. Aan de gevels Tijdens een gemeentelijke inventa risatie van: "Hofleveranciers in Den Helder, door de gemeente Den Hel der en de Commissaris van de Ko ningin in Noord-Holland" blijkt uit het bijbehorende schrijven van 7 april 1982 dat, "J.Th. Stevers, broodbakker, Koningstraat 94 reeds lang overleden, zijn bakkers- De Van Calenstraat hoek Piet Heinstraat richting de Krugerstraat, links op de hoek Albert Heijn, aan de overzijde loodgieter Schellinger.

Levend Verleden - Den Helder | 1999 | | pagina 21