die door de plaatselijke voetbalver enigingen niet werd geambieerd, de Hagendoornstraat werd nu het domein. Het vijftigjarig bestaan in 1959 werd bescheiden gevierd, met een erewedstrijd tussen HFC Helder en Amsterdamse oud-internationals, alsmede een aantal jeugdtoernooi- en en de gebruikelijke feestavond. doemd te degraderen naar de 4e klasse en in 1979 ging zij zelfs te rug naar de hoofdklasse van de KNVB afdeling Noord Holland, doch in 1980 promoveerde zij weer naar de 4e klasse. Het 75-jarig jubi leum ging ook niet ongemerkt voorbij en werd aangegrepen door het jeugdbestuur om de jeugdoplei ding op een hoger peil te brengen. Op het voetbalter rein aan de Bol- weg (Sportlaan) met links de watertoren en rechtsachter de Parallelwegschool. De opname is van vóór 1924. Een grote wens ging in vervulling met de ingebruikname van het clubgebouw op 3 november 1962. De openingsplechtigheid werd ver richt door burgemeester mr. G.D. Rehorst. Door deze ingebruikname van het clubgebouw nam het ver enigingsleven een grote vlucht, dit onder aanvoering van de echtparen Krijnen en Houtkoper. De jaren om een jubileum te vieren gingen dan ook niet in HFC Hel- der-kringen voorbij. Bij het zestig jarig bestaan overhandigde dhr. P. Grootveld aan voorzitter B. Strebus een startkapitaal voor het plaatsen van lichtmasten. HFC Helder was in het seizoen 1969 -1970 ge- Begin jaren 80 werd gestart met de nieuwbouw van de kantine en door zelfwerkzaamheid van de leden heeft HFC Helder nu dan ook een zeer moderne accommodatie. In haar 90-jarig bestaan behaalde zij diverse kampioenschappen maar ook degradatie werd haar niet be spaard, doch door inspanning van spelers en leden wist zij de tegen slagen weer te boven te komen. Het is niet mogelijk om in deze korte opsomming een juiste weergave te geven van wat in het 90-jarig be staan van HFC Helder is voorgeval len maar een uitgebreide fotoweer- gave in het jubileumnummer zal hieraan meer recht doen. Moge de HFC Helder een vereni ging blijven met een gezonde geest en een voorbeeldige samenwer king, haar tot voorbeeld zijn naar het 100-jarig bestaan. HFC Helder toon uw kracht en maak u sterk en fier. J.C.D. Launspach 74

Levend Verleden - Den Helder | 1999 | | pagina 10