lichtschepen NEDERLANDSE Mededeling van het bestuur Boekbespreking Op i juli 1998 bestond onze ver eniging precies 10 jaar. Het bestuur heeft besloten dit niet ongemerkt te laten passeren en heeft zich gespiegeld aan het feest dat bij het 5-jarig bestaan is gevierd. Ingesloten treft U een aan meldingsformulier aan met de beschrijving van de avond zoals wij ons voorstellen U aan te bieden. Traditiegetrouw zal ook dit najaar een boek uitkomen. In verband met het 10 jarig bestaan van onze vereniging en het 175 jarig bestaan van de Redding maatschappij hebben de H.H.V. en het Nationaal Reddingmuseum 'Dorus Rijkers' besloten tot een gezamenlijke uitgave getiteld 'Roei- redders aan het Marsdiep 1824 - 1923'. De presentatie van dit boek, verhalen bevattend van tien promi nente redders uit de genoemde periode, zal op 20 november a.s. plaatsvinden in het Redding museum. Binnen de vereniging zal het boek worden genoteerd als de delen 9 en 10 van de Historische Reeks. Het formaat is, in vergelijking met de vorige uitgaven in deze reeks, dubbeldik en de prijs zal derhalve iets hoger zijn dan gewoonlijk. Aangezien nog niet alle gegevens bekend zijn, verwijzen wij u voor nadere berichten naar de lokale pers. Op de feestavond van 27 november a.s. zal het boek uiteraard te koop worden aangeboden. Nederlandse Lichtschepen, een maritieme uitgave Niet alleen onze Lange Jaap waar schuwde de zeeman tegen de geva ren van ons stuk kust. Buitengaats lagen de lichtschepen Texel (vroe ger Haaks) en Terschellingerbank, die beiden vanuit Den Helder wer den bevoorraad en bemand. In dit boek beschrijft de auteur Wibo Burgers de geschiedenis van deze bakens in zee, waarbij tevens aandacht wordt geschonken aan de schepen 'om de Zuid', zoals de Goeree, Noord Hinder en Maas. Ruim honderd jaar veiligheid op zee. De laatste lichtschepen zullen hun tijd uitdienen als museum schepen, de nr. 10 in Den Helder en de nr. 12 in Hellevoetsluis. Ver halen van oud-opvaarenden, techni sche gegevens en veel foto's geven een goed beeld van deze, nu afge sloten, periode. Het boek is ver krijgbaar in de boekhandel voor 24.90 of te bestellen bij uitgeverij 'De Alk' te Alkmaar door storting van 24,90 10,- porto op giro 508609, onder vermelding 'Neder landse Lichtschepen'. ISBN 9060130839. A. BOON

Levend Verleden - Den Helder | 1998 | | pagina 2