ingezetenen van Huisduinen en den Helder bragten toen bij vrijwillige inteekening, eene som van 1500 bijeen voor de brandspuit No. 1. Na den afloop der werkzaamheden werd het hon derdjarig bestaan van ons brandwezen feestelijk her dacht. De president stelde toasten in op de leden van het edel-achtbare bestuur dezer gemeente, die door hunne nieuwe verordening het brandwezen uitmun tend hebben ingerigt; op de oprigters en voormalige brandmeesters; op het welzijn van de leden der ver gadering, enz. en werd in hartelijke bewoordingen dank gezegd voor de leiding der vergadering en zijn onvermoeiden ijver, bij monde van den heer W. De Jong. Zoo eindigde eene bijeenkomst, welke nog lang in aangename herinnering zal blijven. Uit de archieven, afkomstig van het Regthuis te Huis duinen, ontleenen wij het volgende 'Lofdigt op de Vrij willige Inteekenaars tot de Brandspuit No. 1, aangelegt in den voorleden Jaren 1760: Heeft Ons gelust Ons voor, Het vlamment vuur te dekken En door een Liefdenspligt, Uw deelgenoot gemaakt; Kan dit ooit eenig roem, Aan Onze daad verstrek ken, Nog grooter is uw Roem, Vrijwillegers geraakt. Uw Liefde, ja Uw trouw, Vrij van Baatzuchtigheden, Biedt zich in tijd van nood, Haar ware hulpe aan. Den Hemel hoed 't gevaar, Dog wild ons dankbaar heden, In Waare Bergerschap, In liefdens dank ontfaan Wij roemen Uwe Deugd en Zuivere Trouheidsban- den De Chevrolet 'Automobieldraai- ladder' heeft in Den Helder van 1938 tot 7 973 dienst gedaan, de wagen is nu alleen nog te bewonde ren tijdens optoch ten en festiviteiten. - Naar wij ver nemen zijn door Burgemeester en Wethouders dezer gemeente, op voordragt van den Brandraad, bij de brandspui ten benoemd: aan spuit No. 1, in de plaats van J. Nobbes, aan wien, als zijnde boven de jaren, eervol ontslag is verleend, P. Dekker, als kommandeur voor de brandzeilen, haken en ladders. Aan spuit No. 2, voor wijlen A. Wallin, als komman- deur voor de brandzeilen, haken en ladders, J. Heeres. Aan spuit No. 3, voor wijlen J. Laan als komman- dant voor de aanjager of kleine pomp, K.J. Pronk. HELDER EN NIEUWEDIEP, 14 December 1865. Ingezonden EENE BESCHRIJVING VAN DEN HELDER. Van onderscheidene zijden werd in de laaste jaren lof toegezwaaid aan de boekhandelaars van Druten Bleeker, te Sneek, die tal van wetenschappelijke werken, tegen zeer geringe prijzen in hunne 'Goedkope Bibliotheek voor alle standen' hebben verkrijgbaar En zetten uwen roem bij Nage slacht ter Eer; Hier is een Burgerij, dan Silte water Stranden Die Eendrachts liefde kiest, Voor haren Opperheer. 's Lands Schip van Oorlog de Meeremin, geankerd in Texsel, den 20 januarij 1761. A.L. Haak. 22

Levend Verleden - Den Helder | 1998 | | pagina 22