Uit het Weekblad van Den Helder en het Nieuwediep spreker wees voorts op de roeping van den Brandraad, als van het hoogste nut en belang in de gemeente, hoezeer sommige inge zetenen dit niet genoeg beseffen, en op de welwillendheid en een- dragt onder de leden, waardoor veel goeds wordt tot stand gebragt. Nadat de Secretaris de notulen der vorige bijeenkomst had gelezen en de vergadering ze had goedge keurd, namen de werkzaamheden een aanvang. De bemoeijingen der brandmeesters en hunne verplig- tingen kwamen ter sprake en wer den toegelicht. De president deelde daarna mede, dat het bestaan van het brandwezen in onze gemeente dagteekent van het jaar 1760. De Binnenland Helder en Nieuwediep, 19 October 1861. Door eene vriendelijke hand zijn wij in staat gesteld een kort verslag te geven van de vergadering van den brandraad, den 16 October jl, alhier gehouden. De opperbrandmeester, de heer K.J. Krul, opende als president de verga dering, met eene gepaste aanspraak, waarin hij de leden welkom heette, zich verheugde over hunne getrou we opkomst en groote belangstel ling, waarvan hij ruim drie jaren als voorzitter getuige was. De geachte Nieuwstijdingen Helder en Nieuwediep, 24 September 1853. De nieuwe lantaren voor den kustlichttoren te Kijk duin is thans voltooid; de lamp zal opgestoken wor den, zodra van wege het departement van marine daartoe order zal zijn gegeven. Deze lamp, welke inderdaad eene kunstlamp mag heeten, brandt met 4 pitten, die als evenwijdige cirkels in elkander sluiten. De olie wordt aangebracht door middel van eene pers pomp, welke door zwaartekracht (met een gewigt van 40 pond) in beweging wordt gebragt. Het licht ver spreidt zich door kristallen glazen en moet zelfs op een afstand van 7 8 uren zigtbaar zijn. Van de Z. Naar de Z.O. zijde, naar den duinkant, is het niet te zien, maar wordt door reflectors, zijnde spiegels van gepolijst metaal, naar de tegenovergestelde rigting, de Noordzee, teruggekaatst. Huisduinen met de kustlichttoren op Kijkduin (1858). Brandweerkazerne aan de Polderweg vóór de verbou wing van 7979, met de voormalige én in gebruik zijn de spuit- en lad derwagens, inzet foto: kazerne Julianadorp. :J:~S-rrrr 21

Levend Verleden - Den Helder | 1998 | | pagina 21