Nieuw uitgekomen maritieme boeken De Delft, door J.F. Fischer, prijs 239,50. Ter herinnering aan de Slag bij Camperduin is het boek 'De Delft'- verschenen. Het is het verhaal van 's Lands oorlogsschip dat drama tisch haar einde vond tijdens de slag in oktober 1797. De aanleiding tot het maken van het boek was nieuwsgierigheid die ontstond na de vondst van een kanonskogel in de netten van een Scheveningse viskotter en de ontdekking dat het om de Delft ging. Het wrak ligt tot op heden geheel uiteengeslagen op de zeebodem bij Scheveningen. Het 528 pagina's tellende boek bevat prachtige illustraties en beschrijft de complete geschiede nis van het schip. Voor informatie kunt u terecht bij de Rotterdamse Scheepvaart Boek handel in het Maritiem Museum te Rotterdam, telefoon 010-4132680. Hr. Ms. 021 de kat met negen levens, door W. Claes, prijs ƒ46— Als jongste schepeling bevoer de auteur met onderzeeboot 021 in oorlogstijd de wereldzeeën. Vieren twintig keer viel het schip vijande lijke schepen aan en vaak met groot succes. De 021 werd zelf ook belaagd, door de Duitse U95 en Japanse jagers en vliegtuigen. Naast konvooibescherming voerde het schip veelvuldig speciale opdrachten uit, zoals het afzetten en ophalen van spionnen. Het boek is een weerslag van een dag boek van Claes en wie wil weten hoe het leven aan boord van deze onderzeeboot zich afspeelde is het verkrijgbaar bij de boekhandel onder ISBN 90.6881.076. Hr. Ms. K XVII en Hr. Ms. 016, de ondergang van twee Nederlandse onderzeeboten in de Zuid Chi nese Zee (1941), door Ton en Henk Bussemaker en Hans Beqanson, prijs 29,50. De drie auteurs, zonen van de beide commandanten, beschrijven de geschiedenis van de twee schepen die op nog geen tien mijl afstand van elkaar liggen. De wrakken werden in respectievelijk 1982 en 1995 op een diepte van meer dan vijftig meter gevonden voor de kust van Maleisië. Na onderzoek bleek dat beide schepen op Japanse mijnen waren gelopen. Het boek werd gemaakt onder eindredactie van het Instituut voor Maritieme Historie, de presentatie van het boek in Den Haag werd onder meer bijgewoond door circa negentig nabestaanden. Uitgever is Van Soeten en Co onder ISBN 90.6881.0634. RENS SCHENDELAAR De tewaterlating van de Ot6. 126

Levend Verleden - Den Helder | 1998 | | pagina 30