mm lilt Bestuursmededelingen Open monumentendag Vanaf 1994 werd de organisatie van de elk jaar op de tweede zater dag in september te houden (Lan delijke) Open Monumentendag in Den Helder, op verzoek van de gemeente, verzorgd door onze ver eniging. Gedurende een aantal jaren hebben wij dit met veel inzet en plezier gedaan; toch is er naar onze mening langzamerhand spra ke van een tanende belangstelling vanuit de bevolking terwijl het ook lijkt of er bij sommige deelnemen de organisaties een soort verzadi gingspunt is bereikt. Zo zijn er bij voorbeeld de Museumdagen waar in de musea, die op Monumenten dag vaak de ruggegraat vormen van het aanbod, gratis of tegen lagere tarieven open zijn. Het Marinemu seum kent verplichte openingsda gen met gratis toegang. Het ook nog op Open Monumentendag gra tis toegang verlenen dreigt dan een wat te grote aanslag te plegen op het inkomen van de musea die daardoor haast verplicht zijn op die dag entreegeld te heffen. Dit is in strijd met de doelstelling van de organisatie van Open Monumen tendag waardoor de musea afhaken en het aanbod derhalve wat schraal wordt. Bovendien is aansluiting op het jaarlijks landelijk vastgestelde thema niet echt gemakkelijk. In het afgelopen jaar was dit thema bijvoorbeeld 'Monumentale school gebouwen'. Voor Den Helder een gevoelig onderwerp gezien de pro blematiek rond 'De Boeg'. In dit kader mogen wij verwijzen naar publicaties in de plaatselijke pers en naar de oudejaarsuitzending van de L.O.S. De oude (gesloopte) Bethelkerk aan de Spoorstraat. «T1KI HUJXMMH 98

Levend Verleden - Den Helder | 1998 | | pagina 2