Bestuursmededelingen Ik min u Helder, Had der steden.. Deel 8 in de Helderse Historische Reeks Trouwe lezers van de Helderse Courant hoeven niet tot de zaterdagkrant te wachten om de verhalen van Jan T. Bremer te kunnen lezen. Want met het ver schijnen van de 'nieuwste' uit de Helderse Historische Reeks is een dik boek afgeleverd met een grote serie Helderse verhalen uit de periode 1914 - 1940. Het zijn boeiende verhalen geworden uit de tijd van onze ouders en onze grootouders. Misschien hebben zij het allemaal wel meegemaakt, zij zullen er in ieder geval van gehoord hebben. Zoals de distributie tijdens het laat ste jaar van de Eerste Wereldoorlog, want ondanks de neutraliteit van Nederland was de toestand in Den Helder meer dan zorgelijk. De strenge winter van 1929, of het wonderlijk schouwspel van de bijna 240 meter lange zeppelin die in het voorjaar van 1930 boven de nederige huisjes van de Ouwe Helder vloog. Maar ook het gewo ne alledaagse leven en de gewone alledaagse dingen worden op zoda nige wijze beschreven alsof het ver teld wordt. De vlootrevue van 1919, drankmisbruik, de nonnen, het monument, de Urkers, de dienst boden en de Duitse dienstmeisjes, doodsberichten, moord in het duin en moord in de polder over de marine, over jutters en over red ders. Ja, waar wordt niet over geschreven én de verhalen houden niet op bij de Helderse stadsgrenzen. De schrijver gaat ook in op de Watersnood van 1916, het jaar dat het zeewater met grote kracht de Anna Paulownapolder binnen stroomde en gevluchte gezinnen Ion 1. Bremer een veilig onderdak kregen in Den Helder. Research Arie Boon vermeldt het colofon, dit betekent onder andere met veel geduld de juiste foto's, tekeningen en prenten bij de arti kelen zoeken. Tijdens het lezen van dit prachtige boek blijkt dat onze voorzitter, mét de mensen van het foto-archief van de H.H.V., daarin meer dan geslaagd is. Uitgegeven door: Pirola Auteur Jan T. Bremer ISBN 90 6455 237 1 In de boekhandel verkrijgbaar voor 20,-. Voor leden van de Helderse Historische Vereniging is het boek verkrijgbaar voor 15,bij de bestuursleden: J. Sweep, A. Boon en mevr. Kuys-Snelleman. 34

Levend Verleden - Den Helder | 1997 | | pagina 2