Hedendaagse historische voorvallen Speciaal bijeengejut voor onze vele relaties buiten Den Helder Op 22 augustus 1997 is de derde gemeentelijke renovatieprijs uitgereikt en wel aan de familie Duyvelshoff voor de fraaie restauratie van de in 1909 gebouwde dienstwoning voor de directeur van de Helderse gasfabriek aan de Spoorgracht 6. Het pand is thans als woning en gedeeltelijk als uitvaart centrum voor de uitvaartvereniging 'De Binnenstad' in gebruik. De brug over de Liniegracht tussen Middenweg en Marsdiepstraat (voorheen Jan Verfailleweg) stond op instorten en wordt vernieuwd. Deze locatie staat bij oudere Nieuwediepers nog bekend als 'bij de molen tjes'. Begin oktober vond het historische gebeuren plaats dat het licht in de Helderse vuurtoren 'Lange Jaap' door een defect was gedoofd. Inmiddels zwaait het vertrouwde licht weer vier maal in de 20 seconden over zee en stad. Het zal in goede en oorspronke lijke staat voor het nageslacht bewaard blijven. Op deze locatie stond, tot de afbraak in 1944, het oude raadhuis op het Dijkje, met daarachter het Pierebadje. Een belangrijk gebeuren voor het reddingstation Den Helder was op 20 september jl. de doop en de tewaterlating van de nieu we reddingboot 'Dorus Rijkers'. Deze boot zal de mrb. 'Suzanna' vervangen, die zal worden over gedragen aan het reddingwezen op IJsland. W. Kalkman De 75-jarige Helderse Woningstichting heeft het Dorus Rijkershofje in eigendom overgenomen van de beheersstichting van het Dorus Rijkers-fonds. Reddingboot Doms Rijkers (foto Aibert Vermeulen) 57

Levend Verleden - Den Helder | 1997 | | pagina 25