Nieuw verschenen boeken Als de jubilerende Woningstichting Den Helder haar 75 jarig bestaan viert doet zij dat samen met haar huurders door ze huis aan huis 'met veel genoegen en enige trots' een jubileumboek aan te bieden. Dit boek, geschreven door Jan T. Bremer en Peter Hovestad beschrijft de ontwikkeling van de gemeente Den Helder. 'Ach, ik bid en smeek u, laat mij terugkomen in Den Helder', is de veelzeggende titel van het naslagwerk dat een compleet overzicht geeft van de woningbouw in Den Helder in de 20e eeuw. Een schitterend uitge voerd boek dat met zeer veel oude en unieke illustraties én mooie recente (lucht)foto's tot één geheel is gemaakt. Natuurlijk is het niet alleen bestemd voor de huurders en relaties van Woningstichting Den Helder, gelukkig maar, want alle (oud)jutters en al die anderen die Den Helder een warm hart toe dragen kunnen het bij de boekhan del kopen. Voor de prijs hoeft u het niet te laten want 29,50 is voor zo'n prachtig boek belist niet duur. De redactie mocht verheugd con stateren dat het afgelopen jaar meerdere boeken over de historie van Den Helder en haar omgeving bij de plaatselijke boekhandels zijn verschenen. Als opvolger van 150 Zijlijntjes in beeld verscheen van Cees Rondel en Jan Kikkert Mijn prentbriejkaartenalbum. In dit boek maken de auteurs met oude kaar ten en foto's een wandeling die begint bij Huisduinen en via vele omzwervingen eindigt in de bin nenstad. Als een waar album zijn de fraaie plaatjes van duidelijke tekst voorzien. Verkrijgbaar bij de boekhandel voor 14,95. Van de hand van K.J. van den Berg verscheen een geschiedenisboekje over het bekendste fort van Den Helder. In Fort Kijkduin, van nieuwbouw naar restauratie beschrijft de auteur niet alleen het ontstaan van dit oude Huisduiner fort, ook de ontwikkelingen op het gebied van vestingbouw en bewa pening worden behandeld. Het zorgvuldig samengestelde boekje verhaalt ook over de ingrijpende restauratie die het fort maakte tot wat het nu is, een attractie waar Den Helder trots op mag zijn. Het boek is verkrijgbaar bij de boek handel én de museumwinkel van het fort voor 12,50. De redaktie Woningstichting huizen in Tuindorp, door Kees Doolaard. 44

Levend Verleden - Den Helder | 1997 | | pagina 12