VAN DE REDAKTIE 6 deel te nemen aan overleg en te zorgen dat de H.H.V. haar inbreng hierin heeft. In het najaar van 1996 verscheen deel 7 in de Historische Reeks, De Dagen van Olim van de hand van Drs. J.T. Bremer, terwijl deel 8 in voorbereiding werd genomen. Dit laatste ver wachten wij in het najaar van 1997 te presente ren. De werkgroep Presentatie heeft de vereniging vertegenwoordigd op diverse bijeenkomsten, w. o. Vlaggetjesdag en de viering van het 65-jarig bestaan van de Uitvaartvereniging. De H.H.V. heeft zitting in het Comité Renovatie Monu ment Reddingswezen dat als doel heeft bij het 175-jarig bestaan van het Reddingwezen in 1999 een volledig gerestaureerd monument aan te kunnen bieden (incl. omgeving). Overleg is gevoerd en afspraken zijn gemaakt met Gemeentebestuur en dhr. Vermooten om te komen tot een duurzame opslag van de honder den interviews die laatstgenoemde in de afgelo pen jaren heeft afgenomen. De Video-werk groep heeft onlangs een zesde deel toegevoegd aan de verzameling banden die beelden tonen uit de geschiedenis van onze stad. Open Monumentendag werd ook dit jaar door de H.H.V. georganiseerd. Dhr. J.A. Vonk ver richtte de opening op de Oude Rijkswerf, dit vanwege het thema Industrieel Erfgoed. Hulp werd verleend bij het overbrengen van de stof felijke resten van beide pastoors, inclusief hun grafstenen, vanaf de te slopen Oud Katholieke kerk aan de Timorlaan naar een graf op de Alge mene begraafplaats te Huisduinen. Een poging om een excursie te organiseren naar vliegkamp de Kooy strandde op het geringe aantal deelne mers, maar ook in het nieuwe verenigingsjaar zullen we proberen een excursie te houden, naar bijv. Haven en/of Rijkswerf. In de Helderse Historische Reeks verschijnt dit najaar het boek "Van 1914 tot 1940", verhalen uit de geschiedenis van Den Helder in de perio de Eerste Wereldoorlog tot de Tweede Wereld oorlog. Het boek zal worden gepresenteerd op dinsdag 18 november 1997 in de Branding te Huisduinen. Aanvang 20.00 uur. Op 30 oktober 1997 wordt het nieuwe boek van Ger v.d. Burg gepresenteerd, getiteld Tussen Haaks en Nieuwediep. Het boek bevat 47 verha len over de periode 1880 - 1940, inclusief de meidagen van 1940. Het bevat o.a. een rampen- register over de jaren 1872 tot 1914 en veel gegevens over visserij-rederijen, hun ontstaan en hun schepenbezit, terwijl uiteraard een aantal bergingen wordt belicht. Illustraties, waaronder veel foto's, zijn beschikbaar gesteld door W. Kalkman en de Helderse Historische Vereniging. De vissersvloot in de jaren 1900

Levend Verleden - Den Helder | 1997 | | pagina 6