HEDENDAAGSE HISTORISCHE VOORVALLEN (HHV) 29 speciaal bijeengejut voor onze vele relaties buiten Den Helder. - Het nog in goede staat verkerende fort "Westoever" is door de dienst der Domeinen gratis ter overname aangeboden aan de ge meente Den Helder. Op zich al een historische gebeurtenis. Na overdracht van het beheer aan de stichting "Stelling Den Helder" zal het complex voor het nageslacht worden behou den. - Ten vervolge op een reeds eerder in deze rubriek verschenen berichtje over het histori sche zeil/schroefstoomschip "Bonaire", kan nu worden vermeld dat gebleken is dat het schip, gelegen in het gegraven dok van de oude rijkswerf, de moeite van het restaureren nog waard is. - De Werf Sport- en Ontspanningsvereniging (WSOV) heeft een nieuw onderkomen be trokken en wel in gebouw 2, de voormalige sloepenloods op de werf. Het is, dankzij de inzet van vele vrijwilligers, een schitterende accommodatie geworden. De oud-wervianen onder u zullen er van opkijken. - Langs de Binnenhaven, officieel Koopvaar dersbinnenhaven, is een honderden meters lan ge steiger gebouwd, waarop men kan wandelen en waaraan vele schepen een ligplaats kunnen vinden. - De Traditiekamer Willemsoord in de gebou wen op de oude rijkswerf is thans "onder één vlag" gebracht met het Marinemuseum en daarmee ingevoegd in één organisatie voor de maritieme historie; en wat belangrijk is: op loopafstand met elkaar verbonden. Abraham Crijnssen in de Hoofdgracht aan de kade van het Marinemuseum.

Levend Verleden - Den Helder | 1997 | | pagina 29