ONS P.P. KOOR deld. Later, na de afsluiting van de Zuiderzee, lag de nadruk op paling. In 1915 lieten de gebroeders bij Zwolsman in Workum een Wieringeraak bouwen (HD 77), speciaal inge richt voor de handel. Dirk haalde met de aak bij de vissers rond Wieringen de handel op, Teunis zorgde voor de verkoop. Toen de dijk tussen Wieringen en Ewijcksluis klaar was werd de aak naar Wieringen verkocht. De zaken werden voortgezet met een T-Ford. Alikrukels kunnen vrij lang, vochtig, worden bewaard. Op het Kuitje lag de voorraad. Verzending naar de afnemers ging per spoor. Bestellingen kwamen per telegram binnen. De Wieringer aak van de gebroeders Doves vaart nog steeds, nu als monument en in het bezit van de Vereniging Aak op Wieringen, als WR 173. De bezoekers van het Nautisch Evenement 1997 in Den Helder hebben de WR 173 kun nen bewonderen. Even thuis dus. AREND DE VRIES bij hoe rijk we met ons koor zijn. Dan ook dient zich als 't ware vanzelf de vraag op, is dit koor ook al 200 jaar oud of misschien even oud als dit kerkgebouw? Dank zij het oudst bewaard gebleven register weten we dat er in de oude St. Nicolaaskerk in 1812 reeds werd gezongen tijdens de liturgische vieringen. Het boek vermeldt op 12 november van dat jaar "verschoten aan 's Choor voor twee zangboeken 4 gulden en 10 stuivers". Zonder muziek en zang is een zondagse hoog mis al bijna ondenkbaar. Temeer waar een parochiefeest wordt gevierd en daar hebben we in de laatste jaren dikwijls van mogen genieten. Naast kerst- en paasvieringen herdachten we de 150e verjaardag van de kerkwijding van de Petrus en Pauluskerk en het 200-jarig bestaan van de parochie in 1985. Het St. Ceciliakoor onder de bekwame leiding van mevr. Ans Visser of dhr. Paul Sanders zorg den voor een extra feestelijke viering van deze dagen. Nauwelijks beseffen de parochianen hier 123

Levend Verleden - Den Helder | 1997 | | pagina 15