72 enige moeite zijn wij uit Den Helder vertrok ken en via een zandpad aangekomen bij de hui dige kruising Nieuweweg - Doggersvaart. Op de rechterhoek stond een grote ouderwetse boerderij van Jan Glas. Deze boerderij is later afgebrand doch weer herbouwd. Nu woont Haaster hier. We vervolgen onze tocht over de brug over de Doggersvaart en vinden nog steeds geen weg maar alleen een zandpad. Direct over bij de Middenvliet staat een boerderij met schu ren van Willem Gutker. Als we nu de Middenvliet oversteken en vervolgens de Langevliet aan de westzijde blijven volgen komen we eerst een boerderij tegen. Een stuk je verder lag een arbeiderswoning waarin de familie Kater woont. Dan komen we bij een landpad met aan het einde (dus richting de dui nen) een grote boerderij van Piet Zeeman. Aan de brug rechtsaf staat een arbeiderswoning, bewoont door de heer Koopman. Even verder nog een arbeiderswoning met de familie Mulder. Doorlopend komen we bij de boerde rij van Piet Bruin. Dit is ongeveer half weg tus sen de Doggersvaart en de Middenvliet. Vlak het begin van dit landpad aan de Langevliet lag een arbeiderswoning waar Cees van Eten woon de. Weer iets verder een boerderij van de fami lie Dekker en dan weer een landpad met aan het einde de boerderij van Cor Ambuul. Doorlopende komen we nu bij de boerderij van Het poldergebied tussen de Doggersvaart en de Callantsoogervaart anno 1872, door J. Kuiper, gedrukt in steen. (Rijksarchief Haarlem, kaarten en prenten).

Levend Verleden - Den Helder | 1997 | | pagina 4