101 geschreven hebben. In de acte is sprake van acht nagelaten kinderen. Daar Simon met zeven kinderen uit Den Helder werd afgemeld, moet het tiende en laatste in Londen geboren zijn (twee in Den Helder overleden). Het was een luguber buurtje in Londen waar Simon zijn laat ste jaren sleet. Het is tot 1870 beschreven door C.S. Truman in zijn boek "The Hamlet of Mile End Old Town" (1963?), vormende een gedeel te van Stepney tussen Commercial Road en Whitechapel Road en ten oosten van Globe Road. De naam Friendly Place werd een aan tal jaren geleden veranderd in Ely Terrace; het was een steegje tussen Harford Street en Whitehorse Lane in East Londen, uitlopend op Mile End Road. Na de laatste Wereldoorlog bestaat Ely Terrace niet meer. De huizen wer den afgebroken om plaats te maken voor een gebouw dat men Ocean Housing Estate noemt. Wat er is geworden van de weduwe Reinbach en haar acht kinderen? Men kan er naar laten zoeken door de "Society of Genealogists" a raison van 6 per dag. Ik heb mij er toe bepaald het telefoonboek van Londen te raadplegen en vond twee Reinbach's. Mrs. H.P. Reinbach antwoordde met een charmante brief, waaruit helaas bleek dat haar man, Hans Paul Reinbach, uit de Duitse Reinbach's stamt (zie "Deutsches Geschlechterbuch 1959 - Deel 125 - blz. 579 - IXe, waarin ook Simon Reinbach wordt ver meld op blz 587 - Vlle). Anders kan het zijn met Mr. Edmund Reinbach in Londen, die op mijn brieven niet reageerde. Misschien is hij een afstammeling van een der vijf zoons die Simon naar Londen vergezelden? Ik betreur dat mijn oude vriend Landesrat H. Reinbach i.R., samensteller van de stamboom Reinbach, van het bovenstaande geen kennis meer heeft kun nen nemen wegens zijn overlijden in 1962. Hij geloofde niet in "een zwart schaap", want vol gens hem waren alle Reinbach's door de eeu wen heen steeds "fromme Leute" geweest. Hoe verging het Willem Bok Jr. en zijn gezin? Voor de eerste tijd na zijn vlucht vomit alweer het dagboek van Ds. H. onze toeverlaat. Hij noteerde op 24-08-1870 dat Willem's broer Bruno (Mr. W.H. Bruno Bok, opvolger van zijn vader als notaris te Den Burg in 1867) de vrouw en de beide jongens naar Huil zou gaan bren gen waar Willem zich kennelijk bevond. In oktober had Bok Sr. verteld dat men in New York was aangekomen. Nadat begin 1871 het bezit van Willem in Den Helder was geveild, werd in maart genoteerd dat Bruno enige schul den van Willem zou betalen, maar Ds. H. moest beloven dat dit niet ter ore van zijn vader mocht komen. In april 1871 vertelt Bok Sr. dat het Willem slecht gaat. Het gezin woont op de derde verdieping van een huis in een voorstad van New York (Brooklyn) en Willem heeft twee uur nodig om naar zijn kantoor te komen. Hij heeft met "iemand van zijn slag" de firma "Bok en Benett" opgericht, die zich bezig houdt met de exploitatie van octrooien. Bok Sr. wilde helpen en had 3.000,00 gestuurd. Eduard Willem Gerard Hidde Bok, geboren te Den Helder 09-01-1863 aan de Kanaalweg. In de verenigde Staten bekend als Edward William Bok.

Levend Verleden - Den Helder | 1997 | | pagina 33