Helderse waterleiding en niet minder dan zes aandelen, variërend in grootte, in verschillen de zeeschepen. Uit de afloop van de verkoping die op 29 en 30 juni 1863 werd gehouden, voor een deel op het terrein van de werf en voor een deel in het lokaal "Tivoli" is na te gaan dat Simon Lastdrager een voor die dagen rijk mens moet zijn geweest. De opbrengst van de veiling bedroeg: voor de werf 25.700,00 en voor de gereedschappen 14.400,00; totaal 40.100,00. De werf met toebehoren werd gekocht door de inderhaast nieuw-opgerichte vennootschap "Jan Lastdrager compagnie. Uit een rekest van de nieuwe eigenaren aan het bestuur van de waterstaat van december 1875 blijkt dat de firma Lastdrager en co was omge zet in een naamloze vennootschap. Hierdoor zou de naam Lastdrager gedurende vele jaren de herinnering aan een nijvere en sympathieke familie levendig houden. De directeuren der n.v. waren Klaas Lastdrager en Jacob Tinkelen- berg. Op 65 jarige leeftijd trok Klaas Lastdrager zich uit het bedrijf terug en werd de heer CJ. Verheij tot directeur-boekhouder benoemd op 22 april 1876. Onder hun bestuur werd het 50 jarig jubileum gevierd van de heer Jacob Visser. Dit feest werd op zaterdag 4 april 1891 gevierd. Zowel Klaas Lastdrager als Jacob Tinkelenberg vervulden een taak in het sociale leven van de stad. Klaas had zitting genomen in het bestuur van de spaarbank die op 8 maart 1843 door het Helders Departement tot Nut van 't Algemeen was opgericht. Ter zelfder tijd was Tinkelen berg bestuurslid van de Volksbibliotheek geworden, eveneens een instelling van 't Nut van 't Algemeen. Op 65 jarige leeftijd trok Lastdrager zich uit al zijn activiteiten terug. Hij vertrok naar Haarlem waar hij een maand na zijn echtgenote, Arendina Eckhard op 18 maart 1897 overleed.Enige jaren eerder, op 3 juni 1892 vierde de werf haar 25 jarig bestaan. Directie en personeel vierden gezamenlijk deze dag. Op deze zelfde dag nam Jacob Tinkelen- erg op 61 jarige leeftijd afscheid van het bedrijf om met zijn echtgenote naar elders te vertrek ken en van zijn rust te genieten. De tegensla- 91 Het lokaal "Tivoli" gelegen aan het einde van de Hoogstraat nabij de Loodsgracht. Het gebouw werd in 1900 afgebroken. Op 29 en 30 juni 1863 werd het vermogen van Simon Lastdrager openbaar geveild, voor een deel op de werf en voor een deel in het lokaal "Tivoli".

Levend Verleden - Den Helder | 1997 | | pagina 23