haringtrekken langs de Huisduiner kust en het in kleurpotlood en zwarte inkt uitgevoerde meesterwerkje 'Langs den dijk'. Ook voor enkele door zijn vriend en geloofsgenoot Levy Grunwald geschreven verhalen, die verschenen in de door de Helderse drukkerij Egner uitge geven boekjes ten bate van het 'Helden der Zee Fonds' heeft hij een groot aantal illustraties gemaakt. Soms paste Pinkhof in één boekje zeer verschillende stijlen toe, zoals in het nog onlangs door de Helderse Historische Vereni ging opnieuw uitgegeven 'Koning Dorus en zijn blauwe zeeridders' (1923), waarin realis tische pentekeningen worden gecombineerd met een sterk gestileerde afbeelding van een boot temidden van wilde golven. Beroemd werd ook zijn in batikspattechniek uitgevoer de 'Helderse Woonschuit' in de Binnenhaven. Terecht noemde de Helderse Courant van 11 juni 1936 Pinkhof in de beoefening van deze uiterst ingewikkelde 'spattechniek' een 'mata dor, volgens van Dale iemand die in een of andere vaardigheid zéér bedreven is'. Dat Pink hof zelf de spattechniek als één van zijn specia liteiten beschouwde, bleek onder meer uit de keuze voor zijn tentoonstelling bij de Amster damse kunsthandel Sierkunst. Volgens de be spreking in het blad 'De Vrijdagavond' van 24 januari 1930 bestond deze expositie grotendeels uit spattekeningen. Van de Helderse Kamer van Koophandel kreeg Pinkhof in 1927 opdracht een schilderij te maken voor de raadzaal van het tot stadhuis verbouwde weeshuis aan de Kerkgracht. Dit schilderij getiteld: 'Vertegen woordig ons en leid' is een symbolische ver beelding van de leidende en beschermende rol die de Helderse burgemeester voor de bevol king vervulde. En hoewel Govert Ritmeester 82 Woonschuit in het Heid laai, spattekening, 1933

Levend Verleden - Den Helder | 1997 | | pagina 14