46 van jullie hebben, maar ze verstonden me niet. Ze hebben later prachtig voor ons gezongen, want 't waren lui van het Leger des Heils." (T. Adema, Dorus Rijkers, de Heldersche Menschenredder, 1928). Volgens het notulen boek van het Korps van het Helderse Leger des Heils verbleven de dames enige dagen in Den Helder en werden ze vervolgens door de zang brigade uitgeleide gedaan: "Zoo waren we reeds aan hen gehecht, dat we ze met de zangbrigade uitgeleide hebben gedaan, waarvan den grote schare toeschouwers getuige was." BEZOEK WILLIAM BOOTH. Op donderdag 19 maart 1908 bracht generaal William Booth himself een bezoek aan de Nederlandse marinehaven Den Helder. Hij kwam per trein, 's morgens om 11.20 uur, waar hij in de voor die gelegenheid met planten ver sierde stationswachtkamer der derde klasse door een commissie uit de burgerij werd ont vangen. In de wachtkamer waren óók enkele hoofdofficieren van zee- én landmacht aanwe zig. De Helderse heilssoldaten zelf stonden op het perron aangetreden, waar de zangbrigade een aubade ten gehore bracht. Omringd door een staf van Leger des Heils officieren betrad de oude generaal, joviaal zwaaiend, het perron. In de wachtkamer werd hij vervolgens toege sproken door de hervormde predikant ds. Van Wijk. Na tenslotte nog toegezongen te zijn door een kinderkoor, verliet hij het stationsgebouw aan de Prins Hendriklaan om - met enkele getrouwen - plaats te nemen in een gereed staand rijtuig dat hem naar zijn gastheer, schout- bij-nacht Van den Bosch bracht. Op het sta tionsplein stonden nog eens honderden mensen om de generaal te begroeten. MUZIEKKORPS. In het notulenboek wordt pas in 1927 gespro ken over een ovatie gebracht door zangbrigade en muziekkorps. Een jaar later is er een Engels muziekkorps de gast van het Helderse Leger des Heils. "De marsch met de beide muziek korpsen naar het stadhuis was zeer indrukwek kend en verliep heel vlot. Ten stadhuize ont ving de burgemeester het muziekkorps en onze Leiders en werden ververschingen ronddge- diend. Buiten waren groote drommen menschen op de been." VEERTIGJARIG JUBILEUM. Bij de verslaggeving van de viering van het Omringt door notabelen, Stafofficieren en veel belangstellenden stapt de toen al 80- jarige William Booth in de trein op het station in Den Helder. Hiermee besloot hij zijn twee daagse en unieke bezoek aan onze stad. Muziek is binnen het Leger des Heils wat het orgel is voor de kerk. Deze statige foto dateert uit de eind dertiger jaren, vermoe delijk 1937. De legerzaal moet hier nog ver bouwd worden. De kapelmeester (midden voor) is Dick Geus. Midden achter staat de in Helderse kringen nog altijd legendarisch 'vlagsergeant' Jaap Slot.

Levend Verleden - Den Helder | 1996 | | pagina 6