BESTUURSMEDEDELINGEN 42 EXCURSIE Bij voldoende interesse overweegt het bestuur in de maand januari een excursie te organise ren naar de Traditiekamer van Vliegveld De Kooij, bijv. op een vrijdagmiddag of zaterdag morgen. De gehele expositie bevindt zich op de begane grond zodat men geen trappen hoeft te klimmen. De Kooij is zowel per auto bereikbaar, vanaf het kruispunt bij de Kooijbrug de parallelweg van de N9 volgend of vanuit de stad via de Torplaan en Doggersvaart, als met het open baar vervoer. De bus stopt vlak voor de ingang van het vliegveld. U kunt Uw belangstelling melden bij de secre taris, mevr. R. Kuys, of de voorzitter, A. Boon. U krijgt dan zo spoedig mogelijk bericht of het bezoek doorgaat en wanneer. Daarnaast bestaat de mogelijkheid een excur sie te organiseren naar Fort Erfprins. Hiervoor wordt gedacht aan een zaterdagochtend. Het parkeerterrein ligt aan de ingang Fortweg. Houdt U er echter rekening mee dat hier niet alles gelijkvloers is. Ook hiervoor kunt U zich melden bij genoem de personen waarna bericht wordt gestuurd. Aan beide excursies zijn geen kosten verbon den. DE DAGEN VAN OLIM. Op 19 november jl. is het 7e deel van de Historische Reeks verschenen onder de titel DE DAGEN VAN OLIM. Helderse verhalen uit de periode 1870 tot 1914. De schrijver, Jan Teunis Bremer, heeft zo'n tachtig verhalen geselecteerd uit de tijd van zijn grootvader en overgrootva der. Hierin vertelt hij o.a. over de laatste gehan gene op het Havenplein, over Zalige Breet, de dominee Francois HaverSchmidt alias Piet Paaltjes, de ondergang van de rammonitor Adder, de Huisduiner tram en nog veel meer. Het boek is van een iets kloeker formaat, 140 blz., dan gewoonlijk, maar de prijs is gehand haafd op 15.- voor leden van de Historische Vereniging, terwijl het in de boekhandel 20,- kost. Het boek is voor leden verkrijgbaar bij: A. Boon, Brakkeveldweg 42, M.A.P. Kuys- Snelleman, Middenweg 71, H. Nieuwenhuizen, Praamstraat 67 en J. Sweep, Jupiter 30. HERINNERING Op 16 januari a.s. houdt dhr. ing. Van Dongen een lezing over de bouw van de Helderse Marinehaven. Aanvang 20.00 uur. Hierin ver telt de spreker hoe op een geannexeerd stuk Waddenzee de haven is ontstaan. Op 13 februari geeft dr. P.C. van Royen onder de titel "Daar varen de scheepjes voorbij" zijn visie op de ontwikkeling van de Nederlandse handelsvaart en de betekenis voor Noord Holland. BOEKBESPREKING Op l november jl. is het nieuwe boek van Marinus Vermooten verschenen, getiteld "100 jaar amusement in Den Helder". Het geeft een goed overzicht van de diverse soorten amusement die in de achter ons lig gende eeuw in Den Helder zijn "bedreven". Hoewel de auteur de eerste is om te bevesti gen dat het geen volledig overzicht geeft is het een indrukwekkend document en, zoals in de inleiding Harm Everhardus al zegt, logenstraft het de veel gehoorde kreet dat er in Den Helder nooit wat te doen is. Als het U vergaat zoals mij dan heeft U een kostelijke avond met het alleen al doorkijken van de ontelbare illustraties (slechts 1 pagina is zonder foto) en komen de herinneringen als

Levend Verleden - Den Helder | 1996 | | pagina 2