«Hif 3^ schap te Den Helder, wordt door ds. Kila geboekstaafd. Het ligt in de bedoeling dit verhaal te zijner tijd eveneens in het kader van de Helderse Historische Reeks te publi ceren. Ook dit jaar heeft de HHV haar medewerking aan diverse tentoonstellin- genverleend, aldus de voorzitter. Zo werd op het schip KEES ondermeer een tentoonstelling over Formosa georganiseerd en rond het thema 50 jaar bevrijding een foto-expositie in het verzorgingstehuis Den Koogh. Ook de tentoonstelling over het leven en het werk van Franeois HaverSchmidt alias Piet Paaltjens werd mede door de mede werking van de HHV een succes. De bibliotheek in de leeskamer in het stad huis groeit gestadig en wordt door de niet aflatende zorg van de dames Limonard en Goutier op geweldige wijze op orde gehouden. Tot slot dankt de voorzitter alle leden die met hun aktiviteiten ook van dit verenigings jaar een succesvol jaar hebben gemaakt. 02. Notulen van de algemene ledenvergade ring d.d. 4 oktober 1994. Op de notulen komen geen op- of aanmer kingen zodat deze onveranderd worden goedgekeurd. 03. Mededelingen en ingekomen stukken. Behoudens de berichten van verhindering zijn er geen medelingen en/of ingekomen stukken. 04. Jaarverslag secretaris. Dit wordt onveranderd goedgekeurd. 05. Verslag kascontrole-commissie over 1994-1995. De heer Snoerwang deelt mee dat hij en de heer Trap de boeken hebben gecontroleerd en vastgesteld dat er sprake is van een voor treffelijk gevoerde financiële huishouding. Op grond van deze bevindingen stelt hij voor de penningmeester décharge te verle nen. De vergadering gaat hiermede akkoord. 06. Jaarverslag penningmeester. Er komen geen op- of aanmerkingen zodat dit verslag ongewijzigd wordt vastgesteld. 07. Bestuursverkiezing. Aftredend en niet herkiesbaar zijn de heren J.A. Zegel en A. van Wolferen. Aftredend en wel herkiesbaar is mevrouw M.A.P. Kuys-Snelleman. Het bestuur stelt voor in de vacature voorzitter te benoemen de heer A. Boon. De heren J. Sweep en L. Obbens hebben zich beschikbaar gesteld voor een bestuursfunktie. De vergadering gaat akkoord met hun benoeming. Ook mevrouw Kuys- Snelleman wordt herkozen. De heer Zegel draagt staande de vergadering de voorzittershamer over aan de heer Boon. 08. Benoeming kascontrole-commissie 1995- 1996. De kascontrolecommissie bestond uit de heren Snoerwang en Trap. Aftredend is de heer Trap. In de hierdoor ontstane vacatu re wordt benoemd de heer J.A. Zegel. 09. Vaststelling contributie. Het bestuur stelt voor de contributie op het huidige niveau van 25.- per jaar te handha ven. De vergadering gaat hiermede akkoord. 10. Rondvraag. - Dhr. De Boer mist op de agenda het punt beleid bestuur, zoals in de vorige jaarver gadering aan de orde is geweest. De voor zitter antwoordt dat dit punt inderdaad bewust achterwege is gebleven. De vereni ging wordt bestuurd met inachtneming van de statuten waarin de doelstellingen en uit gangspunten zijn geformuleerd en vastligggen. Het beleid van het bestuur is op uitvoering van de uitgangspunten en doelstellingen gericht. Indien leden menen dat hiervan wordt afgeweken, dan kan men bij de jaar verslagen tijdens de algemene jaarvergade ring het bestuur daarop aanspreken, immers via deze jaarverslagen wordt rekening en verantwoording afgelegd.

Levend Verleden - Den Helder | 1996 | | pagina 7