-W7 T Dit jaar werd wederom in samenwerking met de VU een aantal lezingen georgani seerd. Op vertoon van de lidmaatschaps kaart was de toegang gratis. Veel leden maakten hiervan gebruik. In het nieuwe ver enigingsjaar staat weer een aantal lezingen op het programma. Het bestuur beveelt deze in uw aandacht aan. Ook de werkgroepen hebben weer de nodige aktiviteiten ontplooid. De werkgroep pre sentatie niet alleen plaatselijk, ook daar buiten werden (dia)lezingen verzorgd. In Beverwijk vond een regionale manifesta tie/tentoonstelling van Historische Vereni gingen plaats waaraan de werkgroep pre sentatie haar medewerking verleende. Het succes was zodanig dat in principe is afge sproken dat het komend jaar, wanneer deze manifestatie in Hoorn plaatsvindt, de HHV acte de presence zal geven. De videowerkgroep heeft zich in het afge lopen jaar verdienstelijk gemaakt met niet alleen het op film zetten van diaseries ook het overzetten van 16 mm films op video tape heeft geleid tot leuke resultaten. Het aantal door de leden tegen niet al te hoge kosten te verkrijgen videobanden met, nu dus ook levende beelden van vroeger, is thans uitgebreid tot vier. Open Monumentendag werd voor de tweede maal door de HHV georganiseerd. Ondanks de slechte weersomstandigheden van die dag kon een flink aantal bezoekers op de diverse lokaties worden verwelkomd. Op 14 september 1996 zal de Open Monu mentendag voor de achtste maal plaatsvin den. De voorbereidin gen zijn bij het ter perse gaan van dit ver slag in volle gang. In het kader van de volwasseneducatie werd voor de Open Seniorenschool een stads wandeling georganiseerd. In toenemende mate wordt het bestuur benaderd met de vraag of dit soort evenementen meer geor ganiseerd kunnen worden. Uiteraard vergt dit tijd en menskracht doch het bestuur zal haar gedachten hierover laten gaan. Ook de onder een aantal leden levende wens om excursies naar projekten buiten Den Helder, wordt bestudeerd. De leden zullen van de ontwikkelingen op de hoogte worden ge houden. In de loop van het verenigingsjaar werden diverse bijeenkomsten, vergaderin gen van zusterverenigingen, regionale orga nisaties, etc. door verschillende bestuursle den bezocht en werd de HHV meerdere malen op gemeentelijke bijeenkomsten ge representeerd. De voorzitter is ondermeer lid van de (gemeentelijke) werkgroep muse ale ontwikkelingen v.m. Rijkswerfterrein. Ook dit jaar werd "Levend Verleden" gesponsored door een aantal gerenom meerde "oud" Helderse bedrijven. Het spreekt voor zich dat het bestuur deze medewerking bijzonder op prijs stelt en dankt de sponsors daarvoor hartelijk. DE SECRETARIS. Het zeewateraquarium in fort Kijkduin

Levend Verleden - Den Helder | 1996 | | pagina 5