4+6" l/ door mevrouw G. de Vries-Schong of de secretaris. 3. Ledenstand Per 1 juli 1995 bedroeg het ledenaantal 853. Met 11 zusterverenigingen wordt een zoge naamd ruilabonnement onderhouden. Per 1 juli 1996 was het ledental 877, een kleine stijging dus. 4. Algemene ledenvergadering. De Algemene Ledenvergadering werd gehouden in Café-Restaurant De Branding op 10 oktober 1995. Aanwezig waren 40 leden. Het verslag van deze vergadering vindt u elders in deze Levend Verleden. 5. Bestuursverkiezing. Reglementair waren aftredend de heer Van Wolferen (niet herkiesbaar) en mevrouw M.A.P. Kuys-Snelleman (wel herkiesbaar). De leden gingen akkoord met herbenoe ming van mevrouw Kuys-Snelleman. In de door het tussentijdse aftreden van de voor zitter, de heer J.A. Zegel ontstane vacature werd op voorstel van het bestuur de heer A. Boon benoemd. In de overige vacatures werden benoemd de heren L. Obbens en J. Sweep. Per die datum bestond het bestuur derhalve uit: de heer A. Boon - voorzitter mevrouw M.A.P. Kuys- Snelleman - secretaris Th. Michels - penningmeester L.J.M. Spetter - lid H. Nieuwenhuizen - lid J. Sweep - lid L. Obbens - lid In de kascontrolecommissie werden gekozen de heren Zegel en Snoerwang. 6. Verenigingsblad Levend Verleden. Zoals gebruikelijk verscheen ons vereni gingsblad ook deze maal 4x per jaar. Het bestuur dankt alle medewerkers die hier aan zijn of haar bijdrage hebben geleverd. 7. Faciliteiten gemeente. De bij onze vereniging in gebruik zijnde zogenaamde leeskamer in het Gemeente huis is niet meer weg te denken. Wel is het zo dat, door de gestage uitbreiding van de collectie boeken en materialen zich een groeiend ruimtegebrek aftekent. Het even eens groeiend aantal bezoekers in de lees kamer, die elke dinsdagmorgen van 09.00 - 12.00 uur voor publiek is geopend, maakt de ruimte krap bemeten. Een vaste kern van medewerk(st)ers maakt zich elke dinsdag verdienstelijk met het ordenen van het archief, de bibliotheek en de collectie schenkingen. 8. Werkgroepen Binnen onze vereniging zijn een aantal werkgroepen aktief t.w. fotocollages en verspreiding blad - bibliotheek en archief video-werkgroep - presentatie bibliotheek en archief - werkgroep Open Monumentendag redaktie Levend Verleden De werkgroepen grafmonumenten en "wie kent wie" leiden op dit moment een "slapend" bestaan. 9. Aktiviteiten. In het afgelopen verenigingsjaar kwam deel VI in het kader van de Helderse Historische Reeks gereed. Als thema werd gekozen 3x Dorus Rijkers. Het boekwerkje is een her druk van de zogenaamde Egnerboekjes en omvat een drietal verhalen over de zeered der, geschreven door onder meer Levy Grunwald. Tijdens een gezellige bijeen komst in het Reddingmuseum werd het eer ste deel van deze uitgave overhandigd aan de heer P.F. Froehling, een kleinzoon van de heer Grunwald. Deel VII wordt thans voorbereid. Het betreft een verhalenbundel van de hand van de heer J.T. Bremer met als titel "de dagen van Olim". Op 19 november a.s. zal de presentatie van dit boekwerkje plaatsvinden in De Branding.

Levend Verleden - Den Helder | 1996 | | pagina 4