HISTORISCH FILMJOURNAAL MET EEN STAARTJE 4-50 y* Op 4 maart 1996 werd in het histo risch journaal, hetwelk met enige regelmaat door onze vereniging wordt verzorgd voor de lokale tele visie Den Helder, aandacht geschon ken aan de ramp met Hr.Ms. onder zeeër "O 11" op 6 maart 1940 in de haven van Den Helder. Deze uitzending werd mogelijk door een in het bezit van ons lid W. Kalkman zijnd stukje film (zonder geluid) en foto's uit zijn verzameling van het gebeuren. Voor de uitzending voorzag hij de beelden van commen taar. Voorafgaande aan de televisie uitzending werd daaraan in het "Helders Weekblad" bekendheid ge geven. Dit persbericht kwam in han den van een oud-opvarende van de "O 11" de heer D. Heijligers te Haarlem, die zich op 6 maart 1940 zwemmend naar het fort "Harssens" had weten te redden. Hij reageerde via de Helderse Historische Vereniging, waarop ons lid Kalkman contact met hem opnam en tevens de redacteur van het mari neblad "Alle Hens" hierop attendeer de. Samen togen zij op 4 juni naar Haarlem, alwaar zij een zeer kwieke heer Heijligers aantroffen, voor het afnemen van een interview voor "Alle Hens". Zelf had hij inmiddels ook zijn Sleepreis door Buitenhaven op 8 maart 1940 met "0 11" naar 't Kuit je door sleepboten "Utrecht" en Hector" van Wijsmuller. 6 maart 1940: Deel van brug en achterschip "0 11" steken boven water uit. Op de voorgrond publiek op havenhoofd en veerhoofd en veerboot "Dokter Wagemaker". Op achtergrond fort "Harssens".

Levend Verleden - Den Helder | 1996 | | pagina 38