JAARVERSLAG SECRETARIS 1995 - 1996 de Helderse marinehaven is ontstaan". Hij geeft daarbij een overzicht van het waterbouwkun dig gedeelte, de baggerwerkzaamheden, het opspuiten van de grond, het aanleggen van pie ren, kaden, dijken en wegen en vervolgens hoe in 1954, in slechts een half jaar tijd de oever verbinding, de Moormanbrug, werd gebouwd. Op donderdag 13 februari 1997 verzorgt Dr. P.C. van Royen, directeur van het Instituut voor Maritieme Historie van de Marinestaf in Den Haag, de lezing "Daar varen de scheepjes voor bij". Deze lezing handelt over de ontwikkeling van de Nederlandse handelsvaart en de bete kenis daarvan voor Noord-Holland. Alle avonden worden gehouden in gebouw 3 van het Nieuwediep aan de Middenweg en van gen aan om 20.00 uur. De lezingen zijn voor leden op vertoon van hun lidmaatschapskaart gratis. UIT DE DAGEN VAN OLIM In de Helderse Historische Reeks verschijnt dit najaar het boek "Uit de dagen van Olim", ver halen uit de geschiedenis van Den Helder in de periode 1870 tot rond 1914. Het boek zal worden gepresenteerd op: 19 november 1996 in café-restaurant DE BRANDING te Huisduinen. Aanvang: 20.00 uur. HONDERDVIJFTIG ZIJLIJNTJES IN BOEKVORM Tien Nieuwediepers, "thuis" of in den vreem de, hebben een mooie taak op zich genomen. Uit vele honderden "Zijlijntjes", vanaf 1963 over een periode van drie decennia verschenen in de Helderse Courant, maken zij een selectie. Het komende najaar zal een compilatie van 150 stuks in boekvorm verschijnen, niet slechts als een hommage aan "Jutter", de vorig jaar janu ari overleden Henk Rondel, maar ook als een "saluut" aan wat was, voorbij ging en nimmer zal terugkomen. Zeker wanneer de tekst van een uitverkoren "Zijlijntje" zich daartoe leent en er een echt toepasselijke foto/afbeelding voorhanden is, zal deze erbij worden afgedrukt. De verkoopprijs bij intekening zal maximaal vijfentwintig gulden bedragen (naarmate er meer sponsorgelden worden vergaard, kan ze dalen). Méér dan een eerste druk van 500 exem plaren zal er niet verschijnen. Het is dus zaak door intekening het bezit veilig te stellen van een uniek boekwerkje, geschreven door een bij zonder man die op de van hem bekende onna volgbare wijze zijn licht liet schijnen over fei ten en personages in een unieke stad, ons aller Nieuwediep. Grijp er dus niet naast, bel (0223) 633134 en verzeker u aldus van een zeer uit zonderlijke aanvulling op de geschiedenis van onze stad. 1. Inleiding Weer is er een verenigingsjaar verstreken dat zich kenmerkte door een groot aantal aktiviteiten waarin diverse werkgroepen en (bestuurs)leden participeerden. Ook dit jaar verliepen de contacten met gemeentelijke instanties, plaatselijke verenigingen en zus terverenigingen (in de regio) naar wens. heer J.A. Zegel mevrouw M.A.R Kuys- Snelleman Th. Michels L.J.M. Spetter H. Nieuwenhuizen A. van Wolferen A. Boon voorzitter secretaris penningmeester lid lid lid lid 2. Bestuur. Het bestuur bestond op 1 juli 1995 uit: de Het bestuur vergaderde 7 maal; deze ver gaderingen werden in de regel genotuleerd M&-

Levend Verleden - Den Helder | 1996 | | pagina 3