J3S- zt - In de Wilhelminastraat werd onlangs het oude gebouw van de "Stoomwasscherij Wilhelmi- na" afgebroken, waarmee een stukje "voor oorlogse" historie verdween. De omwonen den behoefden vroeger hun was niet buiten te hangen, want rook en roet daalden neer als in de wasserij het wasgoed van de beter gesi tueerden van elders uit de stad werd behandeld. - Het in 1949 voltooide Dorus Rijkershofje in Oud Den Helder (op de plek waar eens het raadhuis op het Dijkje stond), gebouwd door en in beheer van het Dorus Rijkersfonds, zal wellicht worden overgenomen door Woning stichting Den Helder. Er wonen weinig echte oud-redders meer. - Een Helderse decorschilder, John Diependal, heeft op de zijgevel van een winkelpand op de hoek Spoorstraat-Wezenstraat twee fraaie nostalgische muurschilderingen gemaakt van de Wezenstraat omstreeks de eeuwwisseling. Het voorbeeld kwam uit het archief van onze vereniging. SCHRIJFSTER JOHANNA BUITELAAR OVERLEDEN Naar nu eerst bekend is geworden is op 24 mei jl. in Oregon (Amerika) overleden de schrijf ster Johanna Buitelaar. Zij werd 67 jaar gele den geboren in Den Helder als Willy Buitelaar. Tijdens de tweede wereldoorlog was zij geë vacueerd naar Zijdewind en ging zij in 't Veld naar school. Na een veelheid aan Engelstalige boeken kwam in 1982 haar eerste Nederlandse boek uit: "De weg die voor ons ligt" dat zich ten dele afspeelt in haar schoolperiode. Dit boek werd gevolgd door "De hele wereld" en "De thuis weg". De boeken vormen samen een trilogie. Oploopkantine Nieuwe haven (bij Moormanbrug).

Levend Verleden - Den Helder | 1996 | | pagina 23