GESCHENKENLIJST Heldersche Voetbal - Club Vergadering op Woensdag 1 November 1899, des avonds ten half negeB in bet gewone lokaal. HET BESTUUR. zout, dat via gasbronnen, koelwaterbronnen, bouwputten en dergelijke in het grondwater terecht komt. Een uiterst kwalijke uitwerking hebben de lange heipalen met een verzwaar de voet, die door de beschermende kleilaag heenprikken en letterlijk de zoutlagen in de ondergrond aanboren. Als vierde categorie moet de verzilting door het wegenzout, het zout uit de huishoudingen en het proceswater van de fabrieken worden genoemd. Ook deze factoren zijn zodanig meetbaar, dat de kosten, verbonden aan het kwaliteitsbeheer van het oppervlaktewater, op redelijke wijze kunnen worden doorberekend. Naar de mate waarin een ieder bijdraagt tot de verzilting, moet hij bijdragen in de kosten, die het Hoogheemraadschap moet maken om deze verzilting te bestrijden. C.A. DEKKERS diverse foto's van het Helders Weekblad; van de heer A. v.d. Walle: jaaroverzicht 1995 van de vrijwillige brandweer Den Helder; boeken en tijdschriften van mevr. Klein- herenbrink; van de heer G. Visser: diverse foto's van de sloop van Oud Den Helder en het inte rieur van de Westerkerk; van de heer J.J. Veereschild: diverse foto's van het Stedelijk Muziekkorps; van de heer W. Kalkman: een boekje Kleine mensen grote mensen, prentbrief kaarten van Noord Holland rond 1900; van mevr. N. de Zwart-Roodenburg uit Zutphen: een tekening van het Peper huisje - Havenplein; van de heer G.C. Veer: ingebonden "Panorama" 4 juli tot 26 dec. 1940; 28 zangnummers Uitg. Bond Staatspen- sionneering 1917; Mobilisatieherin neringen 1914 H.J.M. Alink, aalmoeze nier K.M.; Herdenking 1813-1913 her stel Neêrlands Onafhankelijkheid; van de ING Bank: 2 foto's op tentoon stellingspanelen, van Den Helder; van de fam. Dirks: 100 dia's over Den Helder; van de heer W. Kalkman: 6 foto's van onderzeeboten; van mevr. v.d. Blom uit Den Helder: 1 PTT uniform van een besteller; van de heer R. Claessen: 1 ex. van Historische Nieuwsblad no 1/1996; van de heer H.P. Romer: 1 groepsfoto van de RHBS;

Levend Verleden - Den Helder | 1996 | | pagina 23