HUISDUINEN OMSTREEKS 1830 - 1840 NEDERLAND OVERZEE Bewoners, land- en huizenbezit, huurwoningen, grootte van de gezinnen, godsdienstige gezindten 1 ex. Strandrovers, Jutters en Redders van H.Th. de Booy; 1 ex. Jaargang 1928 van De Stad Amsterdam met artikelen en foto's over Den Helder. Uit de nalatenschap van I. de Boer: diverse tijdschriften en plakboeken. Van de heer C. Wulffelé uit Den Helder: 7 historische kaarten van de Kop van Noord-Holland. Van de redactie van het Helders Weekblad: 3 ex. van Historisch Nieuws blad (1995). Van de heer Schlahmilch: een aantal familiefoto's. Van de heer R Riteco: knipsels uit diverse tijdschriften. Van de heer W. Kalkman: foto Helders politiekorps tijdens Parade 1938; monu ment reddingwezen met carillon op Helden der Zeeplein; Julianapark met muziektent en station N.S.; overzichts foto Kerkgracht en Kanaalweg in richting Westplein (1933). Van de heer J. v.d. Berg: 3 foto's van het St. Lidwina-ziekenhuis. Van de heer S. Rump: Een getuigschrift van resp. de ambachtschool en automo bielbedrijf W. Prins. Zoals reeds in ruime kring bekend, zijn er plan nen om te komen tot een interessante invulling van het geruime tijd geleden verlaten terrein van de rijkswerf "Willemsoord". Naast de museale invulling met de traditie kamer Rijkswerf, etc. (voornamelijk in gebouw 1), het historisch archief Rijkswerf (in het voor malige woonhuis van de Officier van politie) en het Marinemuseum, waaronder de sloepen- loodsen aan de Hoofdgracht, is er een zeer ambitieus plan onder de naam "Nederland Overzee" met een themapark over de Hollandse activiteiten (V.O.C.) in Azië. Ook een jachtha ven en een plaats en werf voor nautische monu menten maken onderdeel uit van het plan, even als woningbouw en een hotel. Veel historie dus ook hetgeen onze leden zal interesseren. Bij de ingang van de oude rijks werf aan de Weststraat is in het voormalige kantoor van de directeur en aangrenzende ruim te een voorlichtingscentrum ingericht, hetwelk gratis te bezoeken is van maandag t/m vrijdag tijdens kantooruren. Een fraaie folder krijgt u ter informatie en als herinnering mee. In 1991 verwierf de Helderse Historische Ver eniging een register met lodingen voor de Helderse Zeewering over de jaren 1828 tot en met 1882 geïllustreerd met een: Kaart van den Helderschen Zeedijk, zoals die door den Ingenieur PT. Grinvis in den jare 1822 is opgemeten, met eenige sedert gemaakte ver beteringengeformeerd in 1827 door den Ingenieur van de Waterstaat A. Kommers Pz, gezien en goedgekeurd om bij het peilboek te worden ingebonden12 juli 1827. In tegenstelling tot Den Helder, waarvan geen 61

Levend Verleden - Den Helder | 1996 | | pagina 5