BESTUURSMEDEDELINGEN -v; Vorig jaar, eigenlijk aan de late kant, zijn aan bijna de helft van onze leden accept-giro's toe gezonden ter voldoening van de contributie 1995 - 1996. Daarbij treft U een verzoek aan om uw bestuur, i.c. de penningmeester, te machtigen het bedrag de komende jaren auto matisch te laten afschrijven van uw rekening. Immers, de kosten verbonden aan de inning via accept-giro's, nog afgezien van het werk, vor men een onevenredig grote belasting voor ons budget. We zouden zo graag ook dit jaar op de jaarvergadering de bekende zin willen uitspre ken: "Het bestuur stelt u voor de contributie ook het komende jaar op hetzelfde niveau te handhaven". Bij een blijvend te groot aantal, via accept-giro, betalende leden bestaan er twee alternatieven. De eerste zou een algemene verhoging van de contributie zijn waarbij een ieder een klein bedrag extra betaalt voor de groep accept-giro's, de tweede zou zijn een toeslag te leggen op de contributie van degenen die vasthouden aan betaling via accept-giro. Het bestuur zou het liefst voorkomen dat één van deze voorstellen zou moeten worden behandeld in de komende jaarvergadering en verzoekt u daarom dringend de mogelijkheid tot automatische afschrijving te willen overwegen. Vanaf het begin is in onze vereniging een aan tal leden aktief met de bezorging van "Levend Verleden". Ondanks de groei van het ledental hebben we altijd voldoende mensen achter de hand gehad om leemtes op te vangen die ont stonden bij ziekte, verhindering, vakantie e.d. Een recente "inventarisatie" wijst er echter op dat langzamerhand een aantal wijkbezorgers met een te groot aantal bladen is belast en dat daarnaast ook een structureel tekort dreigt te ontstaan. Wij doen daarom een beroep op de leden om het korps bezorgers uit te breiden. Zo vragen wij specifiek voor de wijk rond de Noordzee straat een bezorger erbij. Het werk vraagt ieder kwartaal een uur of wat en in uitzonderlijke gevallen één of twee maal per jaar het rondbrengen van een convocatie. Voor aanmelding of informatie kunt u zich in verbinding stellen met de coördinator van de werkgroep. In de achter ons liggende jaren is een groot aan tal onderwerpen aan de orde geweest in "Levend Verleden". Zo zijn artikelen gepubliceerd over: personen en gebouwen binnen de wallen - Koegras en gebieden buiten de Linie - vervoer in vroeger jaren - kerken in Den Helder - Monumentenbeleid - Franse tijd - literatuur over Den Helder en zijn inwoners - maritieme gebeurtenissen. Wij kwamen bovendien tot de ontdekking dat het bestand aan oude Levend Verleden's snel kleiner wordt. In het verleden is besloten dat geen nieuwe drukken van oude exemplaren meer worden gemaakt. Reden om u er op attent te maken dat een beperkte hoeveelheid nog is aan te schaffen. 58 Den Helder. Het voormalige Dijkje van Oud Den Helder in de sneeuw.

Levend Verleden - Den Helder | 1996 | | pagina 2