26 Na de H.H.V. gedurende zeven jaren als voor zitter te hebben geleid, meende Co Zegel zijn functie aan een opvolger te moeten overdra gen. Met tact en enthousiasme wist hij zowel het steeds meer groeiend aantal leden als zijn medebestuursleden in de organisatie voor te gaan. Dank zij zijn goede relaties binnen het gemeen tebestuur wist hij de beschikking te krijgen over de leeskamer waar een groeiende verzameling boeken, foto's en andere curiositeiten werd overgebracht. Door zijn belangstelling stimuleerde hij de acti viteiten van de redactie van ons blad "Levend Verleden" evenals de leden van de videowerk groep en presentatie. Zijn opvolger, Arie Boon, prees hem uitbun dig voor zijn rol in de voorbije jaren en deel de hem mede dat het bestuur had besloten hem tot erelid te benoemen en reikte hem ter beves tiging hiervan een oorkonde uit. Lichtelijk verbouwereerd en met de oorkonde onder de arm reageerde Co "ik dacht, ach ik krijg wel een boekenbon". Met de overhandiging van een fraai bloemstuk werd de plechtigheid besloten. - o - o - o - Aan het einde van dit jaar wenst het bestuur van de Helderse Historische Vereniging en de redactie van Levend Verleden al onze lezers en medewerkers van onze werkgroepen het aller beste en een gezond en voorspoedig 1996. - O - O - O - Op 24 november jl. heeft de presentatie plaats gevonden van het - alweer - zesde deel van de Historische Reeks. Het boek, getiteld "3x Dorus Rijkers", is een herdruk van een aantal door Egner gedrukte en uitgegeven boekjes uit de 20-er jaren, met oorspronkelijke illustraties, waarvan velen van de hand van Pinkhof. Voor leden van de H.H.V. bedraagt de prijs 15,- en is het boek verkrijgbaar bij de bestuursle den. Voor niet-leden bedraagt de prijs 20,- en is dit eveneens bij de boekhandel te koop. - O - O - O - Ons lid, de heer W.F. Kerstens verzoekt ons opname van het onderstaande: "Voor een oud-stadgenoot, ex marinier en Bir- ma-veteraan, zoek ik uitmonsteringen van het Korps Mariniers, die toen (1940 - 1950) op het uniform en hoofddeksel werden gedragen. Deze oud-marinier woont in de U.S.A. en is lid van een vereniging van Birma-veteranen. Deze onderscheidingen dragen zij op hun pet om te laten zien bij wat voor onderdeel zij hebben gediend. Het gaat om de badge die op het uniform zat met het opschrift "Qua Patet Orbis" en een anker op het hoofddeksel. Het gaat om mijn neef, Jaap Hendrikse, een gebo ren Helderse die voor de oorlog met zijn ouders naar Indië vertrok en toen de oorlog uitbrak in dienst moest bij het korps Mariniers. Hij werd door de Jappen gevangen genomen en Onze aftredende voorzitter Co Zegel, daar achter van l.n.r. onze nieuwe voorzitter Arie Boon, mevr. Riet Kuys en Leo Spetter

Levend Verleden - Den Helder | 1995 | | pagina 2