HEDENDAAGSE HISTORISCHE VOORVALLEN HET GEBEU EN HELDER DER 42 speciaal bijeengejut voor onze vele relaties buiten Den Helder - In juli 1995 was er ineens een mysterieus miljoenenjacht in de Helderse haven, het geen alle jutters langs de waterkant stof tot praten en veronderstellingen gaf. Het 75 meter lange schip (hetwelk naar schatting 87 miljoen heeft gekost), genaamd "Montkaj", heeft vanuit Nieuwediep proefvaarten ge maakt, alvorens het in augustus naar haar thuishaven op de Bahama's vertrok. - Vanuit Het Nieuwediep vertrok in juli een Nederlands marine-eskader voor een wereld reis, genaamd "Fairwind '95", om in okto ber weer op de basis terug te keren. - Eveneens in juli kwam het nieuwe bevoor radingsschip Hr.Ms. "Amsterdam" van de Koninklijke Marine te Nieuwediep aan. - Het voormalige Greenpeace-schip "Solo" heeft thans als bergingsvaartuig "Waker" Den Helder als thuishaven en uitvalsbasis, om te kunnen optreden bij calamiteiten voor de Nederlandse kust. - Tijdens de afgelopen zomer is op de Razende Bol het wrak van een onbekend jacht, waar schijnlijk afkomstig uit Scandinavië, ont dekt. Veel (echte) jutters toonden daarvoor hun "belangstelling". - Het voormalige schroefstoomschip "Bonaire" De "Bonaire" op Willemsoord op de achtergrond lichtschip "Terschellingerbank" is, geheel onttakeld, na een eeuw terugge keerd in Nieuwediep, alwaar getracht zal worden het op de oude rijkswerf in de oor spronkelijke gedaante te restaureren. - Eind juli is een eerste aanzet gemaakt voor een gedeeltelijke museale invulling voor het vrijgekomen terrein op de oude rijkswerf. Desondanks is de tentoonstelling/manifesta tie "Van Normandië tot Nieuwediep (com pleet met Helderse zaal) van Musé-Helder" per 4 september gesloten en ingepakt. - Deze zomer werd de "Karei Doorman- school" aan de Krammerstraat in Nieuw Den Helder gesloopt. Er is nog geen alternatief voorhanden om de naam van de schout-bij nacht Karei Doorman elders in onze mari- nestad te laten voortleven. Op maritiem gebied is het volgende te mel den. Overig nieuws:

Levend Verleden - Den Helder | 1995 | | pagina 18