6 VI in voorbereiding genomen. De ver schijning van dit, naar wij op voorhand aannemen, succesvolle werk zal niet lang meer op zich laten wachten. In dit verenigingsjaar werd de coördinatie van de, oorspronkelijk door de Gemeente georganiseerde Landelijke Open Monu mentendag, door onze vereniging overge nomen. Deze dag - 10 september 1994 - werd wederom een succes mede door de niet aflatende ijver van een aantal bestuurs leden. Het bestuur stelt zich ten doel deze dag in de toekomst blijvend te organiseren doch stelt daarbij als voorwaarde dat deel nemende organisaties hun respectievelijke gebouwen/lokaties gratis voor het publiek open stellen. Zodra er in meerdere mate dan thans sprake zal zijn van heffing van toegangsgelden, zal het bestuur zich bezin nen over continuering van de organisatie. Het pand Keizersgracht 66, aan de vereni ging vermaakt door wijlen mevrouw Knobben- Van Straten, werd in de loop van het verenigingsjaar overgedragen aan Stadsherstel B.V. Zoals bekend stelt deze organisatie zich ten doel beeldbepalende, karakteristieke pan den, voor zover mogelijk voor sloop te behoeden en door middel van renovatie voor de toekomst te behouden. Met deze overdracht meent het bestuur gehandeld te hebben in de geest van de erflaatster en is handhaving van het pand naar wij hopen zeker gesteld. In de loop van 1994-1995 is gekomen tot de oprich ting van een werkgroep ter renova tie van het verzetsmonument aan de Prins Hendriklaan. Afgevaardigde(n) van het bestuur hebben niet alleen in deze werkgroep zitting, zij nemen eveneens deel aan het overleg met de Gemeentelijke Monumentencommis sie en de Stichting de Huisduinerkerk. Ter gelegenheid van 50 jaar bevrij ding werd "herinneringen van een Helderse schooljongen" van de hand van J. Bremer als themanummer van Levend Verleden herdrukt. Uit diverse ont vangen reakties, bleek dit een goede keuze. Het zal de leden niet zijn ontgaan dat Levend Verleden, sedert dit verenigings jaar, weliswaar op bescheiden schaal, wordt verlevendigd met een aantal advertenties van reeds langere tijd in Den Helder geves tigde, gerenommeerde bedrijven. Het bestuur dankt deze sponsors hartelijk voor hun bijdrage aan het door velen gewaar deerde verenigingsorgaan. Een lid van het bestuur is afgevaardigd in de werkgroep Museale ontwikkelingen voormlig Rijks werfterrein. Deze werkgroep denkt mee over de realisatie en invulling van dit enor me en voor Den Helder straks zo gezichts bepalende projekt. Het bestuur spreekt de hoop uit dat oude monumentale gebouwen op het betreffende terrein zoveel mogelijk behouden blijven en ingepast kunnen wor den in de nieuwe plannen. Diverse ope ningen van exposities werden bijgewoond door bestuursafvaardigingen terwijl ook de zo belangrijke bijeenkomsten van de Stichting Regionale Geschiedbeoefening werden bezocht. Voorts is het bestuur betrokken bij de inventarisatie van de graf monumenten op de Joodse begraafplaats. Wij kunnen terugzien op een bevredigend verenigingsjaar. DE SECRETARIS "het Laantje langs de Weststraat 1928"

Levend Verleden - Den Helder | 1995 | | pagina 6