5 De heer Van Brenkelen ontstane vacature werd bij enkele kandidaatstelling gekozen de heer L.J.M. Spetter. 6. Kascontrolecommissie. In de kascontrolecommissie werd naast de heer Trap de heer Snoerwang benoemd. 7. Verenigingsblad Levend Verleden. Zoals gebruikelijk verscheen het vereni gingsblad Levend Verleden 4 keer. Het bestuur is de redactie voor haar professio nele inbreng zeer erkentelijk en dankt hen en alle overige medewerkers die hieraan hun bijdrage hebben geleverd. 8. Faciliteiten gemeente. De bij onze vereniging in gebruik zijnde leeskamer in het Gemeentehuis is niet meer weg te denken. Een vaste kern van mede- werk(st)ers maakt zich elke dinsdag ver dienstelijk met het ordenen van het archief, de bibliotheek en de collectie schenkingen. Elke dinsdagmorgen van 09.00 - 12.00 uur is de kamer geopend voor publiek. 9. Werkgroepen. Binnen onze vereniging zijn een aantal werkgroepen actief, t.w. - De werkgroep fotocollages en versprei ding blad. Door deze werkgroep zijn in het boekjaar enkele wijzigingen doorgevoerd (collages aangepast) waardoor een, zij het beperkte, roulatie heeft plaatsgevonden. Daarnaast zijn op nog een aantal nieuwe lokaties collages geplaatst; zo werd een col lage aangeboden bij de opening van de nieuwe visafslag. Ten aanzien van de bezorging van het blad: de leden kunnen ieder voor zich constateren dat de werk groep draait. Over de bezorging ontving het bestuur geen klachten. - De werkgroep bibliotheek en archief. De werkgroep is iedere dinsdagmorgen voor leden en belangstellenden te consulteren (zie punt 7). Achter de schermen wordt echter heel veel werk verzet om ondermeer de bibliotheek in optima forma te houden. - De werkgroep video en film. Het bestuur heeft voor deze werkgroep een overeen komst gesloten met de LOS betreffende het gebruik van de studio ten behoeve van pro- dukties van de H.H.V. - De werkgroep presentatie heeft het afge lopen jaar veel werk verricht. Onder steuning werd verleend bij het inrichten van de tentoonstelling van Piet Paaltjens in de Nieuwe Kerk in het najaar van 1994. In opdracht van het bestuur is medewerking verleend aan de organisatie van de kennis makingsbijeenkomst voor de medewerkers (vrijwilligers) in januari 1995. Daarnaast zijn diverse exposities ingericht met diver se thema's zoals over de persoon A. van Baaren (Formosa) op het schip K.E.E.S., over de bezetting en bevrijding o.a. in Verpleeghuis Den Koogh en werd een groot aantal diavoorstellingen voor diverse ver enigingen verzorgd. - De werkgroep grafmonumenten. De acti viteiten van deze werkgroep waren dit ver enigingsjaar zeer beperkt. - In samenwerking met de Senioren zomerschool zijn twee stadswandelingen gehouden waarvan het resultaat uitnodigt tot voortzetting. Wellicht een nieuw leven voor een sluimerende werkgroep? 10. Activiteiten. Ook dit jaar werd weer een flink aantal lezingen verzorgd, ondermeer een drietal in samenwerking met de Helderse Volksuni versiteit. Bijzonder was die over het leven en werken van dominee Frangois Haver- schmidt alias Piet Paaltjens. In Levend Verleden werd hieraan bijzondere aandacht besteed. Bijzonder geslaagd was ook de tentoonstelling over zijn persoon waaraan de H.H.V. haar medewerking verleende. In dit verenigingsjaar verscheen deel V in de Helderse Historische Reeks, met de titel Van Onrust tot Kijkduin, foto's met onder schriften door W. Kalkman. Ook dit deel is een ongekend succes. Inmiddels is deel

Levend Verleden - Den Helder | 1995 | | pagina 5