BOEKBESPREKING - Op 1 april jl. werd aan het Nieuwediep (ex Buitenhaven) een nieuwe visafslag geopend in een samenwerkingsverband Den Helder/Texel en IJmuiden. Gelukkig is het in de onmiddel lijke nabijheid staande 150 jaar oude histori sche pand van het Loodswezen (voorheen hoek Ankerpark) gespaard gebleven. Onze vereni ging leverde bij die opening een fotocollage met historische plaatjes. - Bij de grote manifestatie "Van Normandië tot Nieuwediep", opgesteld in de scheepsma- kersloods op de oude rijkswerf, is thans een Helderse zaal ingericht met foto's van het vooroorlogse Den Helder, de periode 1940- 1945 en de bevrijding. De totale expositie is geopend op woensdag t/m zondag van 10.00 tot 17.00 uur tot 31 augustus 1995, - Op het parkeerterrein bij de watersportver eniging "H.W.N." aan de Buitenhaven is be gonnen met de bouw van een gemeentelijk havenkantoor, waarin ook de douane, water- politie en A.I.D. onderdak zullen vinden. N.B.: niet te verwarren met het havenkantoor op het oude fort "Harssens". Dat is het Haven coördinatiecentrum van de Koninklijke Ma rine. - Een unieke "historische" gebeurtenis beleef de onze stad na vele jaren: een grote parade, compleet met een fly-past, door de Koninklijke Marine, op en over de Middenweg op 28 april jl. En 's avonds, zoals gebruikelijk aan de voor avond van de viering van Koninginnedag, de traditionele taptoe door de Marinierskapel. - Op 20 april jl. werd het achtkantige (voor malige) Lutherse kerkje aan de Westgracht/- hoek B ree waterstraat na verbouwing officieel als wooncomplex in gebruik geno men. - Het restaurant "Duinoord" bij de Donkere Duinen is na een interne renovatie in april jl. heropend. Gelukkig is dit gebouw gespaard gebleven en niet - zoals eens is geopperd - vervangen door een hotelflat. BOEKBESPREKING Donderdag 30 maart jl. vond in bijzijn van dijk graaf S.P. Steltenpool en burgemeester J. den Ouden in de Nederlands Hervormde kerk te Anna Paulowna de feestelijke presentatie plaats van het door de heer J.T. Bremer geschreven boek "150 jaar Anna Paulowna-polder". Aanvankelijk met medewerking van de heer M.L. Wissekerke met wiens hulp hij ook de "watersnood van 1916 in de Anna Paulowna- polder" schreef en na diens overlijden met inbreng van een werkgroep van inwoners van de polder. 127 Het voormalig Lutherse kerkje

Levend Verleden - Den Helder | 1995 | | pagina 27