100 kon haar bevrijders, de Canadezen, eerst op 8 mei 1945 verwelkomen. Wat gebeurde er in onze stad tijdens de oor logsjaren? Voor steeds minder mensen een weet, voor steeds meer mensen een vraag. Dit gegeven bracht enkele stadgenoten tot het initiatief de gebeurtenissen in Den Helder van 1940 tot 1945 vast te leggen in een docu mentaire. De makers van de documentaire zijn Dirk de Boer (bekend van "de positie Helder") en Jeroen Noë. "Art Business" vervult de rol van produ cent. vastgesteld op f. 39,95 per exemplaar. Bij afname van grote aantallen kan een quan- tumkorting worden afgesproken. Voor inlichtingen: Art Business, telefoonnummer: 0652 - 847155 of 02230-23669 De geschiedenis van Den Helder tijdens de tweede Wereldoorlog is voornamelijk bekend als een geschiedenis van materiële vernieling, van talloze luchtaanvallen en van afbraak van het oudste stadsdeel. De makers van de video-documentaire willen die geschiedenis een stem geven door men sen, Helderse burgers, hun persoonlijke getui genissen te laten afleggen. Geïllustreerd met authentieke beelden uit die periode wil de documentaire navoelbaar maken, voor al dege nen die het niet - of niet bewust - hebben meegemaakt, waaruit het dagelijkse leven in die donkere periode bestond. Ook wil de docu mentaire een eerbetoon zijn aan het deel van de Helderse bevolking dat het wel bewust heeft meegemaakt: aan degenen die extreem moedig en dapper waren, maar ook aan dege nen die "slechts" deden wat ze konden doen en aan al degenen die ervan maakten wat ze ervan konden maken. De documentaire gaat in de derde week van april in première. De dag en het tijdstip wor den nog nader bekend gemaakt. De plaats is wel al bekend: de manifestatieruimte "Van Normandië tot Nieuwediep op de oude Rijks werf. De videoband van de documentaire is vanaf de première te koop op nog nader bekend te maken verkooppunten. De verkoopprijs is

Levend Verleden - Den Helder | 1995 | | pagina 40