TER NAGEDACHTENIS AAN HENK RONDEL 63 De lang verwachte tijding verspreidde zich door Den Helder, "zijn Den Helder". Na een lang durige, ernstige ziekte, die hem tenslotte fataal werd, is Henk Rondel van ons heengegaan. Henk Rondel, de kenner van en schrijver over Helders' geschiedenis. Vanaf de oprichting lid van de Helderse Historische Vereniging en redactielid van Levend Verleden. Onder het pseudoniem "Jutter" schreef hij wekelijks voor de Helderse Courant zijn "Zijlijntje" waarin hij recente ontwikkelingen binnen de gemeente spiegelde aan het verleden. Zijn andere rubriek in die krant '"t was alles zo vertrouwd", gebaseerd op zijn grote verzameling stadsge zichten, was een geliefde rubriek. Hij kon genieten van de korte berichten die afzenders aan geliefde geadresseerden meldden. Zijn publikatie over hetzelfde onderwerp werd de bestseller in onze Historische Reeks. Geïnteresseerd in het wel en wee van zijn stad was hij gedurende 15 jaar een waardevol lid van de gemeenteraad; had hij hart voor de sport en was mede daardoor lid van de Helderse Sportfederatie. Bovendien was hij meerdere jaren voorzitter van de Helderse filatelistenvereni ging. Zijn activiteiten en inzet werden beloond. Hij werd onderscheiden met de eremedaille ver bonden aan de orde van Oranje- Nassau in goud, met de legpenning van de gemeente Den Helder en met de Culturele prijs van Den Helder. Wij zullen hem niet vergeten en in zijn geest voortgaan tot bloei van de Helderse Historische Vereniging. M.M.J. Hoogenbosch Henk signeert zijn '"t was alles zo vertrouwd"...

Levend Verleden - Den Helder | 1995 | | pagina 3